Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 421,454,495.00 1,576 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Bulqize (0603) Messer Albagaz Bulqize 8,294 2021-09-15 2021-09-16 19910130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje oksigjen spitalor, kontr. dt 17.12.2020, fat nr.22307/2021 dt.07.09.2021, fh nr.47 dt 08.09.2021, pvmd dt.08.09.2021.
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 1,218,600 2021-09-14 2021-09-16 38610130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik bl oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.fat nr 22311/2021, date 07.09.2021, fh 25,date 07.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 158,976 2021-09-14 2021-09-15 19010130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 oksigejn, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi APP 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, permbl fatura FH e PV marrje dorzim 16.08.2021-02.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 120,960 2021-09-14 2021-09-15 18910130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 Oksigjen, amendament kontrate nr 88/3 dt 11.06.2021, UP 71 dt 27.01.2020, fat 20075/201 dt 30.06.2021, FH 54 dt 02.07.2021, PV marrje dorzim nr 49 dt 30.06.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 66,355 2021-09-14 2021-09-15 26810130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.21999 date 30.08.2021,flet hyrje nr.80 date 30.08.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 9,808,695 2021-09-14 2021-09-15 49810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONT.237 DT.15.02.21,FAT.18902,18901,19053,19156,19555,20739/2021 DHE F.H NR.22-25,27,29-33 DT.17,25,31.05.21,10,30.06.21,15,27.07.21,02.08.21,01.09.21,UB 40333
  Sp. Permet (1128) Messer Albagaz Permet 44,237 2021-09-14 2021-09-15 21510130812021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI PERMET OKSIGJEN FAT NR 21114/2021, DT 05.08.2021 FH NR 54 DT 05.08.2021 U PROK NR 5 DT 05.03.2021 KONT NR 118 DT 24.03.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2021-09-09 2021-09-14 54310130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 21860 dt 23.08.2021, fl hyrje nr 124 dt 23.08.2021 raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pr verbale 1, 2 ,3
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 88,474 2021-09-09 2021-09-14 54510130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 22150 dt 02.09.2021, fl hyrje nr 126 dt 02.09.2021, raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pr verbale 1, 2 ,3
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-09-09 2021-09-14 54410130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 21926 dt 26.08.2021, fl hyrje nr 125 raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 pr verbale 1, 2 ,3
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,063,161 2021-09-10 2021-09-13 56510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr 1007 dt 28.04.2021 fat nr 21619 dt 19.08.2021 fh nr 848 dt 19.08.2021,pv dt 19.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 6,000 2021-09-10 2021-09-13 37710130482021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per vaksinat ,akt normatin nr 1 dt 10.01.2021 , kerkes blerje nr 325 dt 10.03.2021, kontr nr 325/7 t 17.03.2021 , ft nr 19145/2021 dt 27.05.2021 ,fh nr 21 dt 27.05.2021 ,pv marrje ndorz dt 27.05.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 72,000 2021-09-10 2021-09-13 37810130482021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per vaksinat ,akt normatin nr 1 dt 10.01.2021 , kerkes blerje nr 325 dt 10.03.2021, kontr nr 325/7 t 17.03.2021 , ft nr 19146/2021 dt 27.05.2021 ,fh nr 20 dt 27.05.2021 ,pv marrje ndorz dt 27.05.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 24,000 2021-09-10 2021-09-13 37910130482021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per vaksinat ,akt normatin nr 1 dt 10.01.2021 , kerkes blerje nr 325 dt 10.03.2021, kontr nr 325/7 t 17.03.2021 , ft nr 19568/2021 dt 15.06.2021 ,fh nr 27 dt 15.06.2021 ,pv marrje ndorz dt 15.06.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 24,000 2021-09-09 2021-09-13 22510051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik blerje akull i thate,ft 21523/2021 dt 16.08.2021,fh nr 59 dt 18.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 18,000 2021-09-10 2021-09-13 38010130482021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per vaksinat ,akt normatin nr 1 dt 10.01.2021 , kerkes blerje nr 325 dt 10.03.2021, kontr nr 325/7 t 17.03.2021 , ft nr 19576/2021 dt 16.06.2021 ,fh nr 28 dt 16.06.2021 ,pv marrje ndorz dt 16.06.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 1,218,600 2021-09-09 2021-09-13 36810130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik bl oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.fat nr 21762/2021, date 21.08.2021, fh 21,date 21.08..2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 4,800 2021-09-09 2021-09-13 21510051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik blerje akull i thate,ft 220482/2021 dt 16.07.2021,fh nr 52 dt 16.07.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 154,828 2021-09-10 2021-09-13 58010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 21575 DT 17.08.2021 F.H NR 85 DT 17.08.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 885,245 2021-09-09 2021-09-10 55410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/463 dt 15.6.21, ft 19571/2021 dt 15.6.21, fh 22 dt 15.6.21,pvpm 15.6.21