Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 421,454,495.00 1,576 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,156,858 2021-10-19 2021-10-20 63310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen kon ne vazh nr 1991 dt 03.09.2021 fat nr 22774 dt 22.09.2021,fh nr 894 dt 22.9.2021 pv dt 22.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 963,506 2021-10-19 2021-10-20 63510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen kon ne vazh nr 1991 dt 03.09.2021 fat nr 22672 dt 20.09.2021,fh nr 891 dt 20.9.2021 pv dt 20.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,039,466 2021-10-19 2021-10-20 63610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen kon ne vazh nr 1991 dt 03.09.2021 fat nr 22881 dt 25.09.2021,fh nr 897 dt 27.9.2021 pv dt 27.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,159,295 2021-10-19 2021-10-20 62110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen kon ne vazh nr 1991 dt 03.09.2021 fat nr 22266 dt 06.09.2021,fh nr 869 dt 08.09.2021 pv dt 08..9.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,131,673 2021-10-19 2021-10-20 63210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen kon ne vazh nr 1991 dt 03.09.2021 fat nr 22554 dt 25.09.2021,fh nr 887 dt 16.9.2021 pv dt 16.09.2021
  Sp. Tepelene (1134) Messer Albagaz Tepelene 27,302 2021-10-19 2021-10-20 25610130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore FT NR 23523/18.10.2021 SPITALI TEPELENE
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 6,000 2021-10-19 2021-10-20 48410130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 22710/2021 dt 20.09.2021 fh nr 73 dt 20.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 9,600 2021-10-19 2021-10-20 48310130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 22518/2021 dt 14.09.2021 fh nr 70 dt 14.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 39,600 2021-10-19 2021-10-20 48210130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 22459/2021 dt 13.09.2021 fh nr 68 dt 13.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 6,000 2021-10-19 2021-10-20 48510130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 230000/2021 dt 30.09.2021 fh nr 76 dt 30.09.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 3,600 2021-10-15 2021-10-19 24810051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik blerje akull i thate,ft 22737/2021 dt 21.09.2021,fh nr 63 dt 21.09.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 110,592 2021-10-18 2021-10-19 66810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22636 DT 17.09.2021 F.H NR 92 DT 17.09.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 154,829 2021-10-18 2021-10-19 66910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22784 DT 22.09.2021 F.H NR 93 DT 22.09.2021
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 4,247,200 2021-10-15 2021-10-18 54810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONT.237 DT.15.02.21,FAT.22323,22773,22880,23316/2021 DHE F.H NR.34-36,38 DT.08,22,25.09.2021,09.10.2021,UB 40333
  Sp. Mallakaster (0924) Messer Albagaz Mallakaster 22,118 2021-10-15 2021-10-18 25910130772021 Sherbime te tjera PAGESE PER BLERJE OKSIGJENI SHTATOR 2021,UP.NR05 DT23.02.2021,FTESE PER OFERT NR 80/2 DT09.03.2021,NJOF FIT. DT 09.03.2021,KONT NR80/5,DT16.03.2021,FAT NR 23114/2021 DT04.10.2021,HYRJE NR80DT 04.10.2021NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Mallakaster (0924) Messer Albagaz Mallakaster 17,971 2021-10-15 2021-10-18 26010130772021 Sherbime te tjera PAGESE PER BLERJE OKSIGJENI SHTATOR 2021,UP.NR05 DT23.02.2021,FTESE PER OFERT NR 80/2 DT09.03.2021,NJOF FIT. DT 09.03.2021,KONT NR80/5,DT16.03.2021,FAT NR 23324/2021 DT 11.10.2021,HYRJE NR82 DT11.10.2021NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-10-15 2021-10-18 43910130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.22465+FH nr.138++PVMD dt.13.09.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-10-15 2021-10-18 43610130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.22320+FH nr.135++PVMD dt.08.09.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-10-15 2021-10-18 43110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.22154+FH nr.129++PVMD dt.02.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,059,911 2021-10-15 2021-10-18 62310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjeni kon ne vzh nr 1991 dt 03.09.2021 fat nr 22450 dt 12.09.2021 fh nr 880 dt 13.09.2021 pv dt 13.09.2021