Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 397,412,460.00 1,503 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 10,800 2021-10-13 2021-10-14 45910130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 21111/2021 dt 05.08.2021 fh nr 49 dt 05.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 14,400 2021-10-13 2021-10-14 46810130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 21664/2021 dt 19.08.2021 fh nr 57 dt 19.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 12,000 2021-10-13 2021-10-14 47110130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 21807/2021 dt 23.08.2021 fh nr 59 dt 23.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 22,800 2021-10-13 2021-10-14 45810130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 21101/2021 dt 03.08.2021 fh nr 48 dt 03.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 587,771 2021-10-12 2021-10-13 60010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje blerje oksegjen mjekesor kon ne vazh nr 1007 dt 28.4.2021 fat nr 22198 dt 03.09.2021 fh nr 865 dt 03.09.2021 pv dt 03.9.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-10-11 2021-10-12 64110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22512 DT 14.09.2021 F.H NR 91 DT 14.09.2021
  Sp. Bulqize (0603) Messer Albagaz Bulqize 13,824 2021-10-08 2021-10-11 21710130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje oksigjen spitalor, kontr. dt 17.12.2020, fat nr.22958/2021 dt.28.09.2021, fh nr.53 dt 30.09.2021, pvmd dt.08.09.2021.
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,011,980 2021-10-08 2021-10-11 59310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr 1007 dt 28.04.2021 fat nr 22037 dt 30.8.2021 fh nr 859 dt 31.08.2021.pv dt 31.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,084,554 2021-10-08 2021-10-11 58910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoderblerje oksigjen mjekesor kon ne vazh nr 1007 dt 28.04.2021 amedim kon nr 173 dt 30.07.2021 fat nr 21866 dt 25.08.2021 fh nr 851 dt 25.08.2021 pv dt 25.08.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-10-07 2021-10-08 21910130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22635 dt 17.09.2021, FH 6 dt 17.09.2021, PV marrje dorezim nr 54 dt 17.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 22,118 2021-10-07 2021-10-08 22110130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22957 dt 28.09.2021, FH 8 dt 28.09.2021, PV marrje dorezim nr 56 dt 28.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-10-07 2021-10-08 20710130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22306 dt 07.09.2021, FH 4 dt 07.09.2021, PV marrje dorezim nr 53 dt 07.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-10-07 2021-10-08 22010130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22876 dt 25.09.2021, FH 7 dt 25.09.2021, PV marrje dorezim nr 55 dt 25.09.2021
  Spitali Elbasan (0808) Messer Albagaz Elbasan 536,048 2021-10-06 2021-10-07 64810130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit blerje oksigjen tender mareveshje kuader kont nr 1089 dt 21.07.2021 fat 22897/2021 fh nr 58 dt 27.09.2021 pv dt 27.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 79,344 2021-10-05 2021-10-07 62810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/463 dt 15.6.21, ft 22174/2021 dt 2.9.21, fh 29 dt 2.9.21,pvpm 2.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 13,824 2021-10-05 2021-10-07 62710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/298 dt 30.12.20, ft 22405/2021 dt 10.9.21, fh 30 dt 10.9.21
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-10-06 2021-10-07 62810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22280 DT 07.09.2021 F.H NR 89 DT 07.09.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-10-06 2021-10-07 62910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22378 DT 09.09.2021 F.H NR 90 DT 09.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 720,463 2021-10-05 2021-10-06 63710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, up 41 dt 27.1.20, m.kuader 457/46 dt 29.4.20, kont. 33/496 dt 2.9.21, ft 22173/2021 dt 2.9.21, fh 28 dt 2.9.21, pvpm 2.9.21
  Sp. Delvine (3704) Messer Albagaz Delvine 41,472 2021-09-29 2021-09-30 13910130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen e lektronike nr 22066 data 01.09.2021,22589 data 16.09.2021 data 16.09. 2021 Spitali Delvine