Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 397,412,460.00 1,503 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 110,592 2021-06-23 2021-06-24 38710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR, KONTR NR 758, DT. 23.02.2021, UP NR. 4675, DT. 27.11.2021, FAT NR. 19556/2021, DT.10.06.2021, FH NR. 63, DT. 10.06.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 44,237 2021-06-22 2021-06-23 25210130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,Oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.24 dt.19.03.2021,,Fature nr.19157+FH nr.76+PVMD dt.31.05.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 44,237 2021-06-22 2021-06-23 25010130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.24 dt.19.03.2021,Fature nr.19090+FH nr.73+PVMD dt.25.05.2021
  Sp. Skrapar (0232) Messer Albagaz Skrapar 44,237 2021-06-22 2021-06-23 7410130852021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013085 U-Blerje nr.7972 Fature elek. nr.18912/2021 dt.20.05.2021 U-Prok.nr.01 dt.20.01.2021Autorizim Min.Shend.nr.5274 dt.25.11.2020 Kontrate nr.01 dt.25.01.2021"Oksigjen mjekesor"F-H nr.08 PVMD dt.20.05.2021 Drejt e Sherb.Spit.SKRAPAR
  Sp. Mat (0625) Messer Albagaz Mat 34,560 2021-06-17 2021-06-22 17910130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjek.-oksigjen,AMSH Nr.457/47 Dt.29.4.20 Marrv-Kuad.Nr.457/46 Dt.29.4.20 Urdhr.Prok.Nr.41 Dt.27.1.20 Kontr.Nr.5 Dt.9.2.2021 Fat.Tat.Nr.19330/2021 Dt.08.06.2021 Fl-Hyrje dhe Proc.Verb Nr.9 Dt.08.06.2021
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 569,547 2021-06-18 2021-06-22 26110130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIKFAT NR 16802 DAT 08.03.2021,FAT NR 17049 DAT 10.03.2021,FAT 17123 DAT 12.03.2021,FAT NR 17171 DAT 16.03.2021,FL HYRJA NR 27,38,40, DAT 08,10,12,16,03.2021
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 398,129 2021-06-18 2021-06-22 25910130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIKFAT NR 17472 DAT 16.03.2021,FAT NR 17249 DAT 17.03.2021,FAT 17252 DAT 23.03.2021,FAT NR 17346 DAT 21.03.2021,FL HYRJA NR 42,43, 45,44 DAT 16,17,23,03.2021
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 398,130 2021-06-18 2021-06-22 26010130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIKFAT NR 16546 DAT 01.03.2021,FAT NR 16773 DAT 03.03.2021,FAT 16785 DAT 04.03.2021,FAT NR 16804 DAT 08.03.2021,FL HYRJA NR 33,34,35,36 DAT 01,03,04,08.05.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 44,236 2021-06-17 2021-06-18 41910130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18795/2021 dt 12.05.2021 fh nr 53 dt 12.05.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 66,355 2021-06-17 2021-06-18 42210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18620/2021 dt 10.05.2021 fh nr 52 dt 10.05.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 121,651 2021-06-17 2021-06-18 40810130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18165/2021 dt 19.04.2021 fh nr 43 dt 19.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 182,476 2021-06-17 2021-06-18 41010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 17808/2021 dt 06.04.2021 fh nr 33 dt 06.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-06-17 2021-06-18 41310130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18357/2021 dt 26.04.2021 fh nr 47 dt 26.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 55,290 2021-06-17 2021-06-18 40610130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18186/2021 dt 22.04.2021 fh nr 45 dt 22.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-06-17 2021-06-18 41510130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18909/2021 dt 19.05.2021 fh nr 57 dt 19.05.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 44,236 2021-06-17 2021-06-18 41210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18394/2021 dt 28.04.2021 fh nr 48 dt 28.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 22,118 2021-06-17 2021-06-18 41410130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18298/2021 dt 23.04.2021 fh nr 46 dt 23.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 44,236 2021-06-17 2021-06-18 41810130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18804/2021 dt 17.05.2021 fh nr 54 dt 17.05.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 121,651 2021-06-17 2021-06-18 43010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 17937/2021 dt 14.04.2021 fh nr 41 dt 14.04.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-06-17 2021-06-18 42110130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" oksigjen fat nr 18611/2021 dt 06.05.2021 fh nr 51 dt 06.05.2021 pv,kontr 16/1 dt 11.01.2021