Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 425,946,663.00 1,615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 70,502 2021-08-17 2021-08-18 53210130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2682 DT 22.07.2021 FAT NR 20852 DT 28.07.2021 F.H NR 76 DT 28.07.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 98,150 2021-08-16 2021-08-17 52310130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 21039 DT 02.08.2021 F.H NR 79 DT 02.08.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 154,828 2021-08-16 2021-08-17 52610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2682 DT 22.07.2021 FAT NR 20504 DT 22.07.2021 F.H NR 72 DT 22.07.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2021-08-11 2021-08-16 50110130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje oksigjen per perdorim mjeksor kontrata nr 2503 dt 30.06.2021shkresa nr 2503/1 dt 01.07.2021 fat 21054 dt 28.07.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 88,474 2021-08-11 2021-08-16 50210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat lerje oksigjen per perdorim mjeksor kontrata nr 2503 dt 30.06.2021shkresa nr 2503/1 dt 01.07.2021 fat 20870 dt 29.07.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 12,000 2021-08-12 2021-08-16 20210051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik blerje akull i thate,ft 20145/2021 dt 1.07.2021,fh nr 51 dt 10.08.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 1,177,980 2021-08-10 2021-08-12 32910130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik bl oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.fat nr 20495, date 19.07.2021, fh 17,date 19.07.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 1,191,520 2021-08-10 2021-08-12 33010130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik bl oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.fat nr 21107, date 04.08.2021, fh 18,date 04.08.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 44,237 2021-08-10 2021-08-11 32310130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.204831+FH nr.102+PVMD dt.16.07.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 22,118 2021-08-10 2021-08-11 32410130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.207441+FH nr.104+PVMD dt.27.07.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 44,237 2021-08-10 2021-08-11 32210130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.203141+FH nr.100+PVMD dt.09.07.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 22,118 2021-08-10 2021-08-11 32610130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.208611+FH nr.106+PVMD dt.29.07.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 974,203 2021-08-10 2021-08-11 49910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr1007 dt 28.04.2021,fat nr 20858 dt 29.07.2021,fh nr 813 dt 30.07.2021 pv dt 29.07.2021
  Spitali Elbasan (0808) Messer Albagaz Elbasan 2,268,356 2021-08-06 2021-08-09 52710130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit blerje oksigjen tender mareveshje kuader kont nr 1089 dt 21.07.2021 fat 20527/2021 205092021 20508/2021 fh nr 48 49 50 dt 22 26.07.2021 pv dt 22.26.07.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 66,355 2021-08-06 2021-08-09 22910130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.20500 date 22.07.2021,flet hyrje nr.74 date 22.07.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,047,725 2021-08-06 2021-08-09 48610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerje oksigjen mjekesor, vazhd kont 1007 dt28.04.21, fat 20323/2021 dt13.07.21,fh 805 dt13.07.21,pv dt13.07.21
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 110,592 2021-07-28 2021-07-29 49210130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 1116 DT 23.02.2021 FAT NR 20311 DT 08.07.2021 F.H NR 71 DT 08.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 25,200 2021-07-27 2021-07-28 29310130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 19965/2021 dt 28.06.2021 fh nr 33 dt 28.06.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 27,600 2021-07-27 2021-07-28 29210130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 199761/2021 dt 23.06.2021 fh nr 30 dt 23.06.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 9,600 2021-07-27 2021-07-28 29410130482021 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2021 akull i thate per dezisektim kont nr 766/7 dt 21.06.2021 ft nr 20077/2021 dt 30.06.2021 fh nr 34 dt 30.06.2021