Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 497,272,162.00 1,830 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-12-06 2021-12-10 73810130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 24282 dt 11.11.2021 fl hyrje nr 163 raporti perfundimtar, kontrata nr 3746 dt 06.10.2021 pvmarrje ne dorezim tender i ministrise
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 6,929,637 2021-12-09 2021-12-10 71410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONT.NR 237 DT.15.02.21,FAT.17548,17816,17936,18152,18358,24570,24961 DHE F.HYRJE NR.9,12,14,16,18,43,46 DT.31.3.21,8,14,16,26.4.21,20.11.21,7.12.21,UB 40333
  Sp. Kucove (0217) Messer Albagaz Kuçove 27,648 2021-12-09 2021-12-10 27210130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 oksigjen mjeksor fat nr 24686/2021 dt 26.11.2021
  Sp. Mallakaster (0924) Messer Albagaz Mallakaster 22,118 2021-12-09 2021-12-10 29910130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER BLERJE OKSIGJENI ,UP.NR05 DT23.02.2021,FTESE PER OFERT NR 80/2 DT09.03.2021,NJOF FIT. DT 09.03.2021,KONT NR80/5,DT16.03.2021,FAT NR 24572/2021 DT 22.11.2021,HYRJE NR87 DT22.11.2021NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 555,672 2021-12-09 2021-12-10 45210130842021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat fat nr dat 12.08.2021,kontrata dat 12.05.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,055,985 2021-12-09 2021-12-10 79810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 24289 dt 11.11.2021 fh nr 990 dt 12.11.2021 pv dt 12.11.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 154,828 2021-12-09 2021-12-10 87310130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021, KONT NR 4221 DT 28.09.2021 FAT NR 20741 DT 27.07.2021, F.H NR 74 DT 27.07.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 1,029,104 2021-12-09 2021-12-10 87410130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 180 DT 18.01.2021, KONT NR 758 DT 23.02.2021, KONT NR 1116 DT 23.02.2021, KONT NR 2866 DT 02.08.2021, FAT NR 24634 DT 24.11.2021, F.H NR 114 DT 24.11.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-12-09 2021-12-10 87610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 4221 DT 28.09.2021 FAT NR 24324 DT 12.11.2021 F.H NR 111 DT 12.11.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-12-09 2021-12-10 87810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 4221 DT 28.09.2021 FAT NR 24603 DT 23.11.2021 F.H NR 113 DT 23.11.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 110,592 2021-12-09 2021-12-10 87510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 4221 DT 28.09.2021 FAT NR 24712 DT 26.11.2021 F.H NR 116 DT 26.11.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-12-09 2021-12-10 87710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 4221 DT 28.09.2021 FAT NR 24491 DT 28.11.2021 F.H NR 112 DT 18.11.2021
  Sp. Delvine (3704) Messer Albagaz Delvine 60,824 2021-12-07 2021-12-09 162010130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen nr 24678/2021 data 25.11.2021 Spitali Delvine
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-12-03 2021-12-06 34010130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 oksigjen UP 12/1 dt 22.06.2021, njoftim fituesi 12/8 dt 26.07.2021, Kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 24492 dt 18.11.2021, FH 17 dt 18.11.2021, PV marrje dorezim nr 64 dt 18.11.2021
  Sp. Kolonje (1514) Messer Albagaz Kolonje 22,118 2021-12-03 2021-12-06 33210130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe mayteriale mjkesore up nr 31 dt 16.09.2021,lik i fta nr 24626/2021 dt 23.11.2021,fh nr 25 dt 26.11.2021,procesverbal marrje ne dorezim dt 26.11.2021
  Sp. Delvine (3704) Messer Albagaz Delvine 60,824 2021-12-02 2021-12-03 16210113662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen 24678/ 2021 dat 25.11.2021 Spitali Delvine
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 116,221 2021-12-02 2021-12-03 78810130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 21794/2021 dt 23.08.2021 fh nr 82 dt 23.08.2021 pv kontr 459/3 dt 30.06.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 71,884 2021-12-02 2021-12-03 79810130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 22695/2021dt 20.09.2021 fh nr 92 dt 20.09.2021 pv kontr 459/3 dt 30.06.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-12-02 2021-12-03 78910130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 21907/2021 dt 26.08.2021 fh nr 83 dt 26.08.2021 pv kontr 459/3 dt 30.06.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-12-02 2021-12-03 79210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 22325/2021dT 08.09.2021 fh nr 86 dt 09.09.2021 pv kontr 459/3 dt 30.06.2021