Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 425,946,663.00 1,615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 110,592 2021-07-27 2021-07-28 47510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 1116 DT 23.02.2021 FAT NR 20154 DT 01.07.2021 F.H NR 69 DT 01.07.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-07-27 2021-07-28 47610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 1116 DT 23.03.2021 FAT NR 20161 DT 05.07.2021 F.H NR 70 DT 05.07.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-07-21 2021-07-26 45810130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 20477/2021 dt 15.07.2021 fl hyrje nr 115 dt 15.07.2021 raporti perfundimtar kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 prverbal nr 1, 2, 3 dt 15.02.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 133,110 2021-07-21 2021-07-26 45710130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 20117/2021 dt 01.07.2021 dif fature nr 17182/2021 fl hyrje nr 109 dt 01.07.2021, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 prverbale bashkelidhur
  Sp. Bulqize (0603) Messer Albagaz Bulqize 13,824 2021-07-23 2021-07-26 16210130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje oksigjen spitalor, kontr. dt 17.12.2020, fat nr.20486/2021 dt.17.07.2021, fh nr.35 dt 19.07.2021, pvmd dt.19.07.2021.
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-07-22 2021-07-23 45310130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN KONT NR 758 DT 23.02.2021 fat 19962/2021 dt 25.06.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-07-22 2021-07-23 45410130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN KONT NR 1116 DT 23.02.2021 fat 19964/2021 dt 28.06.2021
  Sp. Kruje (0716) Messer Albagaz Kruje 34,560 2021-07-19 2021-07-21 32910130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje oksigjen i gazte mjeksor kontrata nr 266 dt 09.04.2021 lik i fat nr 20118/2021 fh nr 89
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 442,367 2021-07-19 2021-07-21 29710130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik fat nr 17354,17359,17461dat 25.03.2021fl-hyrja nr 46,47,48,49 dat 25.03.2021 nga spitali sr
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 586,828 2021-07-19 2021-07-21 29810130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik fat nr 17825,17826,17903dat 08.04.2021fl-hyrja nr 50,51,52 dat 08.04.2021 nga spitali sr
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 35,942 2021-07-16 2021-07-19 29610130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali lik oksigjen mjekesor i gazte, kontr.nr.42 dt.02.06.2021,Fatura nr.20076+FH nr.97+PVMD dt.30.06.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-07-16 2021-07-19 29110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali lik oksigjen mjekesor i gazte, kontr.nr.42 dt.02.06.2021,Fatura nr.19760+FH nr.93+PVMD dt.23.06.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2021-07-14 2021-07-16 44010130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 20315/2021 dt 10.07.2021 fl hyrje nr 114 dt 10.07.2021, raporti perfundimtar 791, kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 prv bashkelidhur
  Sp. Tepelene (1134) Messer Albagaz Tepelene 23,846 2021-07-15 2021-07-16 18610130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore GAZ MJEKESOR FT NR 20456/14.07.2021 SPITALI TEPELENE
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 437,071 2021-07-15 2021-07-16 35310130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen autor 457/47 dt 29.04.2021 mk 457/46 dt 29.04.2021kont 8/1 date 13.01.2021 fat 20155/2021 dt 02.07.2021 fh 63dt 02.07.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 66,355 2021-07-14 2021-07-15 21110130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.20249 date 06.07.2021,flet hyrje nr.70 date 06.07.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Sp. Kruje (0716) Messer Albagaz Kruje 27,648 2021-07-14 2021-07-15 32110130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje oksigjen i gazte njeksor kontrate nr 266 dt 09.04.2021 lik i fat nr 19697/2021 fh nr 85 dt 17.06.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 8,400 2021-07-13 2021-07-15 17010051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik blerje akull i thate,ft 19321/2021 dt 3.06.2021,fh nr 44 dt 3.06.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 13,824 2021-07-14 2021-07-15 39310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/298 dt 30.12.20, ft 18802/2021 dt 17.5.21, fh 19 dt 17.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 832,981 2021-07-14 2021-07-15 39410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/298 dt 30.12.20, ft 18570/2021 dt 3.5.21, fh 18 dt 3.5.21