Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 497,272,162.00 1,830 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kruje (0716) Messer Albagaz Kruje 34,560 2022-02-10 2022-02-11 3610130732022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 2022 - Drejroria e sherbimit Spitalor Kruje oksigjen i gazte mjeksor kontrata nr 266 dt 09.04.2021 lik i fat 456/2022 fh 1 dt 21.01.2022
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 107,827 2022-02-09 2022-02-10 3510130182022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 Spitali Gjirokaster gaz mjekesor fat 25515/2021 dt 28.12.2021 fh 123 dt 28.12.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 4,599 2022-02-09 2022-02-10 3910130182022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 Spitali Gjirokaster gaz mjekesor fat 25295/2021 dt 20.12.2021 fh 122 dt 20.12.2021
  Sp. Bulqize (0603) Messer Albagaz Bulqize 13,824 2022-02-08 2022-02-09 1710130652022 Ilaçe dhe materiale mjeksore Dr. Sherb.Spitalor Bulqize (1013065) Likujdim blerje oksigjen spitalor, kontrata dt.26.01.2022,fat. nr.568/2022 dt.26.01.2022, fh. nr.04 dt.31.01.2022, pvmd dt.31.01.2022.
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,012,250 2022-02-08 2022-02-09 3210130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen kon ne vazh nr 4 dt 05.01.2022 fat nr 211 dt 12.01.2022,fh nr 1048 dt 14.01.2022 pv dt 14.01.2022
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,101,208 2022-02-08 2022-02-09 3110130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen marr kuader nr 1006 dt 28.4.2021 kon nr4 dt 05.01.2022 fat nr 210 dt 12.01.2022 fh nr 1050 dt 14.01.2022,pv dt 14.1.2022
  Sp. Permet (1128) Messer Albagaz Permet 22,118 2022-02-07 2022-02-08 1810130812022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI PERMET OKSIGJEN FAT NR 25507/2021 DT 28.12.2021 FH NR 81 DT 28.12.2021 KONT NR 118 DT 24.03.2021 U PROK NR 5 DT 05.03.2021 FTESE OFERT 09.03.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 88,474 2022-01-25 2022-01-28 89710130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 25613 dt 31.12.2021 fl hyrje nr 191 dt 31.12.2021 kontrata 3746 dt 06.10.2021
  Sp. Mat (0625) Messer Albagaz Mat 64,627 2022-01-18 2022-01-21 51910130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjek.(Oksigjen),AMSH.Nr.457/47 Dt.29.04.20 Marrv.Kuad.Nr.457/46 Dt.29.04.20 Urdh.Prok.Nr.41 Dt.27.01.20,Kontr.Nr.95 Dt.14.12.2021 Fat.Nr.25171/2021 Dt.14.12.2021 Fl-Hyrje e Proc-Verb.Nr.16 Dt.14.12.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-12-31 2022-01-14 94910130182021. Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat 25235 dt 17.12.2021 fh 121 dt 17.12.2021 kontrat 459/8 dt 30.06.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 409,178 2022-01-11 2022-01-14 71610130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 23329/2021 dt 12.11.2021 fh 102 dt 30.12.2021.akt kol dt 12.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 497,730 2022-01-11 2022-01-14 70910130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen up nr 457 dt 27.01.2020 mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 921/1date 06.12.2021 fat 25079/2021 dt 10.12.2021 fh 104 dt 30.12.2021.akt kol dt 10.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 422,313 2022-01-11 2022-01-14 71110130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 24021/2021 dt 02.11.2021 fh 101 dt 30.12.2021.
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 432,332 2022-01-11 2022-01-14 71910130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 23668/2021 dt 22.10.2021 fh100 dt 30.12.2021.akt kol dt 22.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 494,210 2022-01-11 2022-01-14 71710130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 20480/2021 dt 15.07.2021 fh 67 dt 15.07.2021.akt kol dt 15.07.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 477,556 2022-01-11 2022-01-14 71210130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 23084/2021 dt 04.10.2021 fh 98 dt 30.12.2021.akt kol dt 04.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 456,027 2022-01-11 2022-01-14 71310130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 22267/2021 dt 06.09.2021 fh 97 dt 30.12.2021.akt kol dt 06.09.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 500,303 2022-01-11 2022-01-14 71810130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 22717/2021 dt 21.09.2021 fh 96 dt 20.12.2021.akt kol dt 21.09.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 414,730 2022-01-11 2022-01-14 71010130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen up nr 457 dt 27.01.2020 mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 921/1date 06.12.2021 fat 25258/2021 dt 17.12.2021 fh 105 dt 30.12.2021.akt kol dt 17.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 412,970 2022-01-11 2022-01-14 71510130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie oksigjen vazhdim kont mk 457/46 dt 29.04.2020 kont 8/1 date 13.01.2021 fat 23348/2021 dt 11.10.2021 fh 99 dt 30.12.2021.akt kol dt 11.10.2021