Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 24,867,353,007.00 1,989 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2021-09-27 2021-09-28 138821260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2021 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1166 dt 15.02.2021 Z.Ramazan Ismail Sinani leje ndertimi nr 109 dt 17.09.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2021-09-27 2021-09-28 138921260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2021 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1178 dt 15.02.2021z. Xhemali Muharrem Sula leje ndertimi nr 104 dt 10.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERSI/M Tirane 329,051 2021-09-23 2021-09-27 46310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft kolaudim objekteve arsimore, kontr GOA /sh/Rindertim- 248 dt 21.12.2020, ft nr 11/2021 dt 16.09.2021,kolaudim 28.06.21-24.05.21,UP 85/1 dt 24.09.20,nj fit dt 17.12.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERSI/M Tirane 193,500 2021-09-23 2021-09-27 46210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft kolaudim objekteve arsimore, kontr GOA /sh/Rindertim- 240 dt 18.12.2020, ft nr 12/2021 dt 16.09.2021,kolaudim 15.01.21-26.02.21,UP 85/1 dt 24.09.20,nj fit dt 15.12.20
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,057,375 2021-09-23 2021-09-24 158321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 1,371,583 2021-09-23 2021-09-24 53321080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES I GRANTIT NGA PROCESI RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 14,750,000 2021-09-23 2021-09-24 86921190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE FOND RINDERTIMI VKB NR 24 DT 12.04.2021 KONFIRMIM PREFEKTURE NR 618/1 DT 20.04.2021
  Bashkia Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,750,000 2021-09-22 2021-09-23 156921070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Durres 500,000 2021-09-22 2021-09-23 157021070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Durres 700,000 2021-09-22 2021-09-23 156421070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 3,250,000 2021-09-22 2021-09-23 156521070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) UNION BANK SHA Durres 100,000 2021-09-22 2021-09-23 157121070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 1,100,000 2021-09-22 2021-09-23 156021070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Banka OTP Albania Durres 750,000 2021-09-22 2021-09-23 156621070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 6,050,000 2021-09-22 2021-09-23 156221070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 3,627,910 2021-09-22 2021-09-23 157221070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Durres 1,000,000 2021-09-22 2021-09-23 156121070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 4,000,000 2021-09-22 2021-09-23 156321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 500,000 2021-09-22 2021-09-23 156721070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 4,100,000 2021-09-22 2021-09-23 156821070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707