Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 29,439,722,364.00 2,269 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 6,900,000 2021-12-29 2021-12-30 213921070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Banka OTP Albania Durres 750,000 2021-12-29 2021-12-30 214221070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 5,650,000 2021-12-29 2021-12-30 213821070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Durres 100,000 2021-12-29 2021-12-30 214521070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Durres 1,600,000 2021-12-29 2021-12-30 214021070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Durres 1,350,000 2021-12-29 2021-12-30 213721070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 4,800,000 2021-12-29 2021-12-30 214121070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 8,750,000 2021-12-29 2021-12-30 214321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKUAR NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Rogozhine (3513) BAJRAMI N. Kavaje 13,826,823 2021-12-29 2021-12-30 119221190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KAVAJE KONTRATE NR 4195/2 DT 09.11.2021 PROT THESAR NR 608 DT 15.12.2021 RINDERTIM I SHKOLLES 9 VJECARE QAMIL GJUZI FATURE NR 534/2021 DATE 28.12.2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 1,047,023 2021-12-29 2021-12-30 186921260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin banesa e te cileve jnae demtura nga termet i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1134 dt 15.02.2021 z. Gasper Bardhok Ndreca kerkese nr 6145/1 dt 23.12.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,371,583 2021-12-29 2021-12-30 187021260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin banesa e te cileve jnae demtura nga termet i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kont 1138 dt 15.02.2021 Z.Aleksander Zef Tena kerk nr 7039/1 dt 23.12.2021 akt kontr punim faza I
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 89,867,329 2021-12-28 2021-12-30 73310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p- 86 dt 02.08.2021,. ft nr 89/2021 dt 29.09.2021, (paradhenie)
  Bashkia Tirana (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 66,576,504 2021-12-29 2021-12-30 501621010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia tirane Sit 1 rindertim banesa individuale kont ne vazhd 26509/4 dt 25.08.20 sit 1 dt 17.11.2021 fat 35/2021 dt 26.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 55,273,914 2021-12-28 2021-12-30 73910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-226 dt 15.12.2020, ft nr 29/2021 dt 23.11.2021, sit nr 5 (01.09.2021-04.10.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 47,139,444 2021-12-28 2021-12-30 73810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 32/2021 dt 09.11.2021, sit nr 3 (23.09.2021-04.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ''SHIJAKU'' Tirane 41,278,358 2021-12-28 2021-12-30 75810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-237 dt 16.12.2020, ft nr 7759/2021 dt 03.12.2021, sit nr 5 (23.09.2021-27.09.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 111,283,263 2021-12-28 2021-12-30 73510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-39 dt 05.03.2021, ft nr 50/2021 dt 26.10.2021, sit nr 3 (01.09.2021-25.10.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BEAN Tirane 107,597,000 2021-12-28 2021-12-30 74010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-73 dt 21.04.2021, ft nr 15/2021 dt 01.12.2021, sit nr 2 (11.08.2021-13.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KRONOS KONSTRUKSION Tirane 123,933,746 2021-12-28 2021-12-30 74310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-274 dt 28.12.2020, ft nr 23/2021 dt 30.09.2021, sit nr 2 (26.04.2021-01.09.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 180,728,000 2021-12-28 2021-12-30 74210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-3 dt 07.01.2021, ft nr 81/2021 dt 08.11.2021, sit nr 2 (22.10.2021-08.11.2021)