Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 28,633,160,200.00 2,170 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,597,752 2021-10-14 2021-10-20 329021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik grand rindertimi DS4-DS5 per Nazmi Berexha,Mendim Mali,Petrit Shaqiri, Azem Marku, Yll Ageja VKB nr.8 dt.13.02.21- VKB nr.147 dt.30.10.20 Listepagese Tetor 2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 65,576,405 2021-10-15 2021-10-18 56510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert ban ind, kontr ne vazhd GOA 2021/p-26 dt 19.02.2021, ft nr 20/2021 dt 07.10.2021, sit nr 3 ( 17.09.2021-05.10.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 54,650,301 2021-10-14 2021-10-18 56410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-166 dt 04.11.2020, ft nr 118/2020 dt 30.09.2021, sit nr 4 ( 20.09.2021-29.09.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VELLEZERIT HYSA Tirane 39,558,214 2021-10-14 2021-10-18 56310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-192 dt 16.11.2020, ft nr 443/2020 dt 23.09.2021, sit nr 4 (02.09.2021-23.09.2021)
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 4,254,396 2021-10-14 2021-10-15 118921330012021 Te tjera transferta tek individet 2133001 GRAND RINDERTIMI DS4 V.KM NR 334 DT 2.06.2021 V.KB NR 31 DT 30.03.2021 KONF NR 319/15 DT 20.04.2021 PROJEKT PAGESE BNRB3929 DT 12.10.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-10-13 2021-10-14 147621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1088 dt 15.02.2021 z. Tofik Sami Basha leje ndertimi nr 116 dt 05.10.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,341,931 2021-10-13 2021-10-14 147421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 974 dt 15.02.2021 Z. Naim Seferr Hysa leje ndertimi nr 117 dt 05.10.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-10-13 2021-10-14 147521260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1052 dt 15.02.2021 Z.Pellumb Halil Shpendi leje ndertimi nt 115 dt 05.10.2021
  Bashkia Kamez (3535) Egeu Stone Tirane 10,106,948 2021-10-12 2021-10-13 107921660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez 2021-Rindertim shkolla N.Hoxha ,Kont ne vazhdim nr.3799 dt 12.04.2021, Sit. 3 dt5.10.2021, fat 43 dt 5.10.2021, mbajtur 5% garanci punimesh
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440,162 2021-10-08 2021-10-13 323021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likuj grant rindertim DS4-Ds5 per Jonuz Koci, VKB nr.7, dt 13.02.2020, Listepagesa tetor 2021
  Bashkia Kamez (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 13,397,581 2021-10-12 2021-10-13 107821660012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim i shkolles 9-vjecare N.Hoxha, Kont. ne vazhdim 3799 dt 12.04.2021, situacion nr.3 dt 5.10.2021. fat.62 dt 5.10.2021 mbajtur 5% garanci punimesh,
  Bashkia Vore (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,512,653 2021-10-11 2021-10-12 55721650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS50%,urdher 160 dt 07.10.2021,VKB nr 87dt 17.12.2020,Nr 60 dt 12.08.2020,Konfirm Prefekt 1248/4 dt 2.11.2020,VKM nr 23 dt 22.01.2021,listepagese 6.10.2021
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,418,606 2021-10-11 2021-10-12 55621650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS5,40%,urdher 159 dt 07.10.2021,VKB nr 61dt 04.09.2020,Nr 53 dt 22.07.2020,Konfirm Prefekt 1137/1 dt 05.08.2020,VKM nr 23 dt 22.01.2021,listepagese 6.10.2021
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,207,848 2021-10-11 2021-10-12 55521650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS5,40%,urdher 158 dt 07.10.2021,VKB nr 61dt 04.09.2020,Nr 53 dt 22.07.2020,Konfirm Prefekt 1137/1 dt 05.08.2020,VKM nr 23 dt 22.01.2021,listepagese 6.10.2021
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,047,023 2021-10-11 2021-10-12 55821650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS5 lik 40%,urdher 161 dt 07.10.2021,VKB nr 36 dt 16.04.2020,Konfirm Prefekt 652/1 dt 20.04.2020,VKM nr 334 dt 02.06.2020,listepagese7.10.2021
  Bashkia Durres (0707) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Durres 500,000 2021-10-08 2021-10-11 166221070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 1,000,000 2021-10-08 2021-10-11 167021070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Banka OTP Albania Durres 350,000 2021-10-08 2021-10-11 166621070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 4,600,000 2021-10-08 2021-10-11 166821070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 600,000 2021-10-08 2021-10-11 166321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707