Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 24,867,353,007.00 1,989 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 15,924,316 2021-09-27 2021-09-29 47810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-285 dt 28.12.2020, ft nr 35./2021 dt 23.09.2021, sit nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 153,270,953 2021-09-27 2021-09-29 48310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-45 dt 16.03.2021, ft nr 84/2021 dt 13.09.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BEAN Tirane 163,400,000 2021-09-27 2021-09-29 49210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-265 dt 28.12.2020, ft nr 10/2021 dt 23.09.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 92,877,683 2021-09-27 2021-09-29 47010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-39 dt 05.03.2021, ft nr 2/2021 dt 13.09.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 164,150,965 2021-09-27 2021-09-29 49110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2021/p-45 dt 16.03.2021, ft nr 87/2021 dt 23.09.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 188,228,097 2021-09-27 2021-09-29 48910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-235 dt 18.12.2020, ft nr 885/2021 dt 24.09.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 147,529,952 2021-09-27 2021-09-29 49010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-283 dt 28.12.2020, ft nr 60/2021 dt 20.09.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 108,470,796 2021-09-27 2021-09-29 48810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-235 dt 18.12.2020, ft nr 16/2021 dt 05.07.2021, sit pjesor nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ''SHIJAKU'' Tirane 38,335,075 2021-09-27 2021-09-29 49410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-237 dt 16.12.2020, ft nr 1701/2021 dt 19.07.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 55,273,914 2021-09-27 2021-09-29 46710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-226 dt 15.12.2020, ft nr 5/2021 dt 31.08.2021, sit nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERGI Tirane 116,217,931 2021-09-27 2021-09-29 48110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-40 dt 10.03.2021, ft nr 439/2021 dt 21.09.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 67,041,500 2021-09-27 2021-09-29 49310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-205 dt 04.12.2020, ft nr 15/2021 dt 15.09.2021, sit nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 133,237,500 2021-09-27 2021-09-29 48010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, ft nr 53/2021 dt 21.09.2021, sit nr 3
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,341,932 2021-09-23 2021-09-29 306521010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likuj grand rindertimi DS4-Ds5 , VKB nr.97, dt 04.09.2020, Listepagesa per Petrit Lamaj Shtator 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,057,357 2021-09-24 2021-09-29 310321010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik Sherbet Guri Grant rindertimi DS4-DS5 VKB nr.8 dt.13.02.2021 Listepagese Shtator 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 70,000 2021-09-27 2021-09-29 312121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujd per persona perfitues Irma Dimoshi grant te rindertimit, VKB 81, dt 27.07.2020, listepages shtator 2021, Prokur posac dt 02.04.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 66,647,820 2021-09-27 2021-09-29 47910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-157 dt 28.10.2020, ft nr 3/2021 dt 26.07.2021, sit nr 3
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 22,300,000 2021-09-27 2021-09-28 87021190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE PER FOND RINDERTIMI, VKB NR 24 DT 12.04.2021 MIRATIM PREFEKTURE NR 618/1 DT 20.04.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-09-27 2021-09-28 138721260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2021 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr1104 dt 15.02.2021 Z.Roland Gjin Bibaj leje ndertimi nr106 dt 16.09.2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 1,570,535 2021-09-27 2021-09-28 138621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2021 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1071 dt 15.02.2021 Z Petrit Maliq Lala leje ndertimi nr 108 dt 17.09.2021