Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 24,867,353,007.00 1,989 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) 4 A-M Tirane 13,881,231 2021-09-21 2021-09-23 98821660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim shkolla 9-vjecare Ahmet Zogu, Up. nr. 1497 dt 15.02.2021, rap. perf. 02.04.2021, njof.fit.3703 dt 08.04.2021, kont. nr. 3963dt15.04.2021, fat nr 57 dt 04.08.2021,pv.12.05.21,ngurtesim 5%
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 5,500,000 2021-09-21 2021-09-22 85921190012021 Te tjera transferta tek individet BAHSKIA RROGOZHINE SINABALLAJ FOND RINDERTIMI VKB NR 24 DT 12.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 1,750,000 2021-09-21 2021-09-22 85821190012021 Te tjera transferta tek individet BAHSKIA RROGOZHINE SINABALLAJ FOND RINDERTIMI VKB NR 24 DT 12.04.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,047,023 2021-09-20 2021-09-21 135621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindert e banesave individ te demtu nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1089 dt 15.02.2021Z Gjok Pal Preni kerkese nr 5541/1 dt 15.09.2021 per levri e 40% aktkon dt14.09.21
  Bashkia Lac (2019) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Laç 1,570,535 2021-09-20 2021-09-21 136621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1077 dt 15.02.2021 Z Andon Zef Shijaku leje ndertimi nr 103 dt 10.09.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,371,583 2021-09-20 2021-09-21 136221260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag grant per rindert e banes individ te demtu nga termi 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020, kont 1031 dt 15.02.2021(me autorizim)IRMA ISUF ALIUkerk 584/1 dt 15.09.2021 per levrimin e 40%aktkontr punim dt 14.09.21
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,047,023 2021-09-20 2021-09-21 135821260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag grant per rindert e banes individ te demtu nga termi 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020,VKB nr 23 dt 20.01.2021 kont 1130 dt 15.02.2021 Sabri Ahmet Tafaj kerkese 4878/1 dt 15.09.21 40% i akt kontr dt 14.09.21
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,371,583 2021-09-20 2021-09-21 136021260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag grant per rindert e banes individ te demtu nga termi 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020, kont1021 dt 15.02.2021 Z Martin MarkTota kerk 4602/1 dt 15.09.2021 per levrimin e40%te vleres se punim akt kont 14.09.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2021-09-20 2021-09-21 136421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1120 dt 15.02.2021 Z Murat Ramazan Hysaleje ndertimi nr 102 dt 14.09.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,371,583 2021-09-20 2021-09-21 135921260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag grant per rindert e banes individ te demtu nga termi 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020, kont 1084 dt 15.02.2021 Z Perparim Riza Ferhati kerkese 4416/1 15.09.2021 per levrimin e 40% akt kontr punim dt 14.09.21
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 894,621 2021-09-20 2021-09-21 135521260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 989 dt 15.02.2021 Z Gjon Preng Shurbi kerkese nr 5542/1 dt 15.09.2021 per levrimin e 40% ak
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,047,023 2021-09-20 2021-09-21 135721260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag grant per rindert e banes individ te demtu nga termi 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020,VKB nr 23 dt 20.01.2021 kont 1074 dt 15.02.2021 Valentin Lepuri kerk nr 4421/1dt 15.09.2021 per levrimin e 40% dt 14.9.21
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,371,583 2021-09-20 2021-09-21 136121260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag grant per rindert e banes individ te demtu nga termi 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020, kont 1124 dt 15.02.2021 ZShaqir Haxhi Zyba kerk nr 5540/1 dt 15.09.2021 per levrimin e 40%akt kont pun dt 14.09.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2021-09-20 2021-09-21 136521260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1178 dt 15.02.2021 Z Xhetan Miftar Doci leje ndertimi nr 107 dt 16.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 73,306,750 2021-09-17 2021-09-21 44110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,lik ft rindert, kontr bne vazh GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 10/2021 dt 13.09.2021, sit nr 14
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PEPA GROUP Tirane 42,860,200 2021-09-17 2021-09-21 44210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert, kontr ne vazh GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 998/2021 dt 16.09.2021, sit nr 14
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 52,957,750 2021-09-17 2021-09-21 44010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert, kontr bne vazh GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 33/2021 dt 13.09.2021, sit nr 14
  Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 100,000 2021-09-17 2021-09-20 189621230012021 Te tjera transferime korrente 2123001- Bashkia Kruje nja Thumane bordero e perfituesve te grandit te rindertimit nga procesi i rindertimit VKB nr 24 dt 09.03.2021 dor list pagesen A Boja
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,483,002 2021-09-14 2021-09-17 297521010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik Grant rindertimi DS4-DS5 VKB nr.174 dt.21.12.20 VKB nr.147 dt.30.10.20 VKB nr.8 dt.13.02.2021 Listepagese per Fadil Peraj,Selim Hyka,Merjeme Koco,listepagese Shtator 21
  Bashkia Kamez (3535) BRITANIA Tirane 6,665,923 2021-09-16 2021-09-17 94321660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez -Rindertim shkolla 9-vjecare Kamza e Re, Up. 1497 dt 15.02.2021, pv. 08.04.2021, Rap. perf. 08.04.2021 Njof. fit. 3702 dt 08.04.2021, Kont. 4049 dt 16.04.2021 Fat nr 10 dt 15.09.21, sit. 1 dt 15.09.21, pv.dorz.12.05.21