Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 28,799,723,295.00 2,196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,418,606 2021-12-17 2021-12-20 69021650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindertim shtepi,termeti,urdh titull 211 dt 17.12.2021VKB nr 36 dt 16.4.2021,konf Prefekt 652/1 dt 20.04.2021,VKM nr 334 dt 2.06.2021,permbledhese borderosh
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440,162 2021-12-13 2021-12-20 451821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Shaqir Nika VKB 175 dt 21.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440,162 2021-12-13 2021-12-20 454021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Rindertim DS4 Zaudin dalipi Vkb 175 dt 21.12.20 listepagesa dhjetor 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,057,375 2021-12-13 2021-12-20 453721010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Rindertim DS5 Durim Bulku Vkb 66 dt 19.04.2021 listepagesa dhjetor 2021
  Bashkia Vore (3535) BANKA E TIRANES Tirane 894,621 2021-12-17 2021-12-20 68921650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindertim shtepi,termeti,urdh titull 210 dt 17.12.2021VKB nr 36 dt 16.4.2021,konf Prefekt 652/1 dt 20.04.2021,VKM nr 334 dt 2.06.2021,permbledhese borderosh
  Komiteti i Minoriteteve (3535) ENI GJINAJ Tirane 119,640 2021-12-16 2021-12-20 6510870052021 Sherbime te tjera 1087005,K.PAKICAT KOMBETARE,lik rindertim f internet, kerkese nr 99 dt 12.11.2021 ft of urdher nr 99/1 dt 15.12.2021 ft nr 13 dt 16.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 560,000 2021-12-13 2021-12-20 449821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi DS1DS3 VKB 99 DT 02.08.2021 LSITEPAGESA DHJETOR 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,570,535 2021-12-14 2021-12-20 457621010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi ds4 Xhevdet Mici Vkb 147 dt 30.10.2020
  Bashkia Vore (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,047,023 2021-12-17 2021-12-20 68821650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindertim shtepi,termeti,urdh titull 209 dt 15.12.2021VKB nr 36 dt 16.4.2021,konf Prefekt 652/1 dt 20.04.2021,VKM nr 334 dt 2.06.2021,permbledhese borderosh
  Bashkia Rogozhine (3513) BAJRAMI N. Kavaje 13,505,729 2021-12-15 2021-12-16 115721190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA RROGOZHINE KONTRATE NR 4195/2 DT 09.11.2021 PROT THESAR NR 608 DT 15.12.2021 RINDERTIM I SHKOLLES 9 VJECARE QAMIL GJUZI FATURE NR 492 DT 24.11.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) BOSHNJAKU. B Kavaje 17,198,108 2021-12-15 2021-12-16 115821190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA RROGOZHINE KONTRATE NR 4308/2 DT 10.11.2021 PROT THESAR NR 607 DT 15.12.2021 RINDERTIM I SHKOLLES 9 VJECARE LEKAJ FATURE NR 79 DT 16.11.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-12-15 2021-12-16 176521260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuar nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr1035 dt 15.02.2021 z. Kujtim Xhemal Sala leje ndertimi nr 5937 /6 dt 03.11.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2021-12-15 2021-12-16 176321260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuar nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1036 dt 15.02.2021 agim Mehmet Vathaj Leje ndertimi nr 5420/4 dt 11.10.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,341,931 2021-12-15 2021-12-16 176821260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuar nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 973 dt 15.02.2021 Z Bashkim Met Meta leje ndertimi nr 6481/4 dt 09.12.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,341,931 2021-12-15 2021-12-16 176621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuar nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr1005 dt 15.02.2021 Z. Asallan Xhemal Doci leje ndertimi nr 6837 /6 dt 26.11.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-12-15 2021-12-16 176421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuar nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1076 dt 15.02.2021 Genc XHaferr Mihana leje ndertimi nr 5722/4 dt 20.10.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-12-15 2021-12-16 176721260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuar nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1147 dt 15.02.2021 Z.Fatmir Mark Kokaj leje ndertimi nr 6273 /4 dt 22.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 125,732 2021-12-10 2021-12-16 451021010012021 Uje 2101001 BAshkia Tirane Kontrate e re funizim me uje rindertim banesash NJA Vaqarr fat.485420/2021 dt.15.11.21
  Bashkia Shijak (0707) Energji Dizajn Konstruksion Durres 3,010,444 2021-12-09 2021-12-14 70621080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES NGA GR RINDERTIMIT AMBJENTE TE PERBASHKETA B TROKA PALL 2 SHTESA FAT 13/2021
  Bashkia Shijak (0707) Energji Dizajn Konstruksion Durres 2,361,129 2021-12-09 2021-12-14 70821080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES NGA GR RINDERTIMIT AMBJENTE TE PERBASHKETA ALACI PALL 1 SHTESA FAT 23/2021 KONT SIP 2603 PROKUR 1248 KONT 2614 DT 25.11.216853 KONT 6852 DT 25.11.2021