Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 29,439,722,364.00 2,269 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 31,477,335 2021-12-28 2021-12-30 73410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p- 247 dt 18.12.2020, ft nr 82/2021 dt 22.11.2021, sit nr 1 (18.12.2020-04.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERZENI/SH Tirane 122,562,552 2021-12-28 2021-12-30 73710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 1814/2021 dt 09.11.2021, sit nr 3 (23.09.2021-04.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 56,064,891 2021-12-28 2021-12-30 75910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-33 dt 24.02.2021, ft nr 101/2021 dt 01.12.2021, paradhenie
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 62,522,317 2021-12-28 2021-12-30 76010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-39 dt 05.03.2021, ft nr 81/2021 dt 25.11.2021, sit nr 4 (25.10.2021-25.11.2021)p-33 dt 24.02.2021, ft nr 101/2021 dt 01.12.2021, paradhenie
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VELLEZERIT HYSA Tirane 10,529,558 2021-12-28 2021-12-30 75610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-192 dt 16.11.2020, ft nr 464/2021 dt 08.12.2021, sit nr 7 (07.11.2021-11.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Tirane 38,982,708 2021-12-28 2021-12-30 75710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-238 dt 16.12.2020, ft nr 30/2021 dt 22.11.2021, sit nr 1 (15.10.2021-11.11.2021)
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 1,371,583 2021-12-28 2021-12-29 75221080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERF GR NGA PROCESI RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 2,418,606 2021-12-28 2021-12-29 75121080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERF GR NGA PROCESI RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 2,743,166 2021-12-28 2021-12-29 75021080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES I GRANTIT NGA PROCESI I RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 840,000 2021-12-24 2021-12-29 482121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane grand rindertimi DS3 listepagesa 10 VKB 99 date 02.08.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 16,860,647 2021-12-28 2021-12-29 154210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Rindertim I Ures se Tapizes" Shkresa Nr.11406/1 Dt 24.12.2021 Sit 3 Fat Nr. 107/2021 dt 15.12.2021 Kon Nr. 5566/9 Dt 22.09.2020
  Bashkia Kruje (0716) BABASI COO Kruje 13,429,150 2021-12-24 2021-12-28 266121230012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2123001- Bashkia Kruje Shembje e objekteve te pabanueshme nga termeti i dt 26.11.2021 dhe trans i materjaleve te dala nga shembjae tyre ne kuader te proc te rindertimit kon nr 1365 prot dt 01.03.2021 sit nr 3 fat nr 1414/2021 dt 16.12.2021
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 500,000 2021-12-24 2021-12-28 265021230012021 Te tjera transferime korrente 2123001- Bashkia Kruje Bordero e perfituesve te grandit nga procesti i rindertimit vkb nr 24 dt 0903.2021 dek list pagesen dt 23.12.2021 O Leka
  Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 200,000 2021-12-24 2021-12-28 263421230012021 Te tjera transferime korrente 2123001- Bashkia Kruje Bordero e perfituesve te grandit nga procesti i rindertimit vkb nr 24 dt 09.03.2021 list pagesa dt 23.12.2021 dor O Leka
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,371,583 2021-12-24 2021-12-28 70321650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik pagese rindertimi,urdh kryet 221 dt 14.9.2021,relacion 8749 dt 23.12.2021,VKB nr 36 dt 16.4.2021,konfirm prefekt 652/1 dt 20.04.2021,VKM nr 334 dt 02.06.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 1,100,000 2021-12-23 2021-12-28 148321660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez 2021-Mbikqyres rindertimi i gjimnazit I.Rugova, up. 4416 dt 27.04.2021 pv.10.06.2021,rap. perf. 10.06.2021 fit. 6086 dt 10.06.2021 kont. 6231 dt 15.06.2021 sit.dt 05.10.2021, fat 119 dt 22.12.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,912,467 2021-12-22 2021-12-28 480121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik grand rindertimi DS5 Sude Koni, Bashkim Koni lista XII VKB nr.147 dt.30.10.2020 listepagese Dhjetor 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,057,375 2021-12-17 2021-12-28 480021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi ds5 Dritan Aga Vkb 66 dt 19.04.2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 350,000 2021-12-18 2021-12-24 471221010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Pagese Grant rindertimi ds3 Vkb 73 dt 19.06.2021
  Bashkia Kruje (0716) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Kruje 114,945 2021-12-22 2021-12-23 252821230012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2123001- Bashkia Kruje lidhje energji elektrike Rindertim i shkolles" Selman Daci " lik i fat nrn 135/2021 dt 20.12.2021