Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 25,975,015,402.00 2,037 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 3,313,227 2021-11-24 2021-11-25 66621080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES NGA GR RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 5,370,602 2021-11-24 2021-11-25 66521080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES GRANTI TE RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 1,047,023 2021-11-24 2021-11-25 66421080012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES TE GRANTIT NGA PROCESI I RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 71,492,229 2021-11-19 2021-11-23 61710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA /pr-98 dt 24.09.2021, ft nr 474/2021 dt 15.11.2021, sit nr 1 (01.11.2021-15.11.2021)
  Bashkia Lezhe (2020) MCE Lezhe 302,000 2021-11-17 2021-11-18 172921270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh BASHKIA LEZHE LIK FAT.55 DT.25.10.2021,URDH PROK NR.4 DT.04.02.2021,NJOF FIT DT.07.04.2021,SIPAS KONTR.1725/35 DT.12.04.2021 MBIKQ PUNIM PER RINDERT E KONVIKTIT
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 70,000 2021-11-17 2021-11-18 421321010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujd granti rindertim DS1-Ds3, Rasim Shurdhaj VKB 6, dt 13.02.2021, listepages nentor 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,750,000 2021-11-15 2021-11-18 394621010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grand Rindertimi DS1-Ds3 grand rikosdtruksioni nga programi rindertimit Lista VIi Listepagesa nentor 2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 130,300,065 2021-11-16 2021-11-18 61310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesave ind , kontr GOA 2021/p-26 dt 19.02.2021, ft nr 25/2021 dt 09.11.2021, sit nr 4 ( 05.10.2021-08.11.2021)
  Bashkia Tirana (3535) BAJRAMI N. Tirane 11,235,872 2021-11-12 2021-11-17 411121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Godia 12 Seksioni B Rindertim Sit 2 Kont ne vazhd 36419/4 dt 28.10.20 sit 2 dt 30.09.21 Fat 453/2021 dt 28.10.2021
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,660,000 2021-11-15 2021-11-16 64021080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK PERFITUES NGA GR RINDERTIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS Tirane 5,259,342 2021-11-12 2021-11-15 60910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft projektim rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-69 dt 13.09.2021, ft nr 33/2021 dt 03.11.2021, aktdorzimi dt 12.11.2021
  Universiteti Bujqesor (3535) MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE Tirane 22,910,078 2021-11-11 2021-11-15 34010110412021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Univers.Bujqesor. Rindertim i god fak biotekn kontrate ne vazhd. kont nr 77308 dt 02.07.2021, ft 24/2021 dt 08.11.2021, sit nr 2, punim 6/36 dt 08.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 87,702,697 2021-11-11 2021-11-15 60810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banes ind, kontr GOA 2020/p-69 dt 30.06.2020, ft nr 972/2021 dt 05.11.2021, sit nr 3 (25.11.2020-08.12.2020)
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440,162 2021-11-09 2021-11-15 390321010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grand RindertimiAgim Seferaj VKB 175 dt.21.12.20 liste nentor 2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) THE BEST CONSTRUCTION Tirane 10,566,557 2021-11-11 2021-11-15 60710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i obj arsimore, kontr GOA 2020/p-09.06.2020, ft nr 4/2021 dt 18.10.2021, sit nr 5 (09.11.2021-16.11.2021)
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,057,375 2021-11-03 2021-11-12 380521010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Hane Krashi ds4-ds5 vkb 174 dt 21.12.20 listepagesa tetor 2021
  Bashkia Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 250,000 2021-11-09 2021-11-10 226421230012021 Te tjera transferime korrente 2123001- Bashkia Kruje bordero e perfituesve te grandit nga procesti i rindertimit vkb nr 24 dt 09.03.2021 dor list pagesen O Leka
  Bashkia Tirana (3535) D E N I S - 05 Tirane 41,277,772 2021-11-08 2021-11-09 379921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Lik sit 3 rindertimi banesave Ndroq Kontr vazhd NR.26508/14 DT.02.09.20 Sit nr.3 dt.28.09.21 fat nr.22/2021 dt.22.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,057,375 2021-10-27 2021-11-03 365721010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant Rindertimi VKB 147 dt 30.10.20 Urim Allushi DS4 DS5
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440,162 2021-10-27 2021-11-03 365121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Grant rindertimi Kadri mezini Vkb 175 dt 21.12.2020