Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 24,867,353,007.00 1,989 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 1,500,000 2021-10-08 2021-10-11 166521070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 1,600,000 2021-10-08 2021-10-11 166421070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 500,000 2021-10-08 2021-10-11 166721070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 100,000 2021-10-08 2021-10-11 195321230012021 Te tjera transferime korrente 2123001- Bashkia Kruje bordero e perfituesve te grandit nga procesi i rindertimit vkb nr 24 dt 09.03.2021 dor list pagesen ne banke O Leka
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,040,000 2021-10-01 2021-10-08 320821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik per personat perf te Grandit rikonstr nga Prog rindertimit VKB nr.73 dt 16.06.2020- VKB nr.99 dt 02.08.2021 listepagesa permbledhese e grantit te rindertimit Shtator 2021
  Universiteti Bujqesor (3535) MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE Tirane 39,042,716 2021-10-06 2021-10-07 28210110412021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univers.Bujqesor. Rindertim i god fak biotekn up 20 dt 9.12.2020 nj kontr buletin APP1986/2 dt 9.12.2020 kl oper 25.5.2021 njf 6/21 dt 25.5.2021kontr 6/23 dt 29.6.2021sit 6/33 dt 27.9.2021 ft 12/2021 dt 27.9.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 41,500,000 2021-10-05 2021-10-06 87821190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE FOND RINDERTIMI NJESIA LEKAJ, VKB NR 24 DT 12.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 21,250,000 2021-10-05 2021-10-06 87721190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE FOND RINDERTIMI NJESIA LEKAJ, VKB NR 24 DT 12.04.2021
  Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 350,000 2021-10-05 2021-10-06 192821230012021 Te tjera transferime korrente 2123001- Bashkia Kruje Blerje bordero e perfituesve te grandit nga procesi i rindertimit vkb nr 24 dt 09.03.2021 dor list pagesen ne banke O Leka
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 2,057,375 2021-10-05 2021-10-06 143521260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 1412.2020 kontrate nr 1152 dt 15.02.2021 z. Beqir Ali Ahmeti leje ndertimi nr 113 dt 24.09.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,570,535 2021-10-05 2021-10-06 143421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 1412.2020 kontrate nr 1063 dt 15.02.2021 per Z Edmond Zenun Brahimi leje ndertimi nr 112 dt 23.09.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,341,931 2021-10-05 2021-10-06 143621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 1412.2020 kontrate nr 986 dt 15.02.2021 z Merita Ismail gega leje ndertimi nr 111 dt 24.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 18,546,472 2021-09-29 2021-10-01 52510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 12/2021 dt 24.09.2021, sit nr 15
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) JUNIK Tirane 83,757,018 2021-09-29 2021-10-01 52410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-232 dt 15.12.2020, ft nr 61/2021 dt 27.09.2021, sit nr 3
  Bashkia Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,100,000 2021-09-29 2021-09-30 159221070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 250,000 2021-09-29 2021-09-30 160321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES/BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 2,057,375 2021-09-29 2021-09-30 159321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 3,250,000 2021-09-29 2021-09-30 87421190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE NJESIA LEKAJ PER FONDIN E RINDERTIMIT VKB NR 24 DT 12.04.2021 VENDIM PREFEKTURE NR 618/4 DT 20.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 5,500,000 2021-09-29 2021-09-30 87321190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE NJESIA KRYEVIDH PER FONDIN E RINDERTIMIT VKB NR 24 DT 12.04.2021 VENDIM PREFEKTURE NR 618/4 DT 20.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 6,000,000 2021-09-29 2021-09-30 87221190012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA RROGOZHINE PAGESE PER FONDIN E RINDERTIMIT VKB NR 24 DT 12.04.2021 VENDIM PREFEKTURE NR 618/4 DT 20.04.2021