Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 28,799,723,295.00 2,196 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 57,739,732 2021-12-31 2022-01-11 511821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane lik grand rindertimi DS4 vkb NR.7 dt.13.02.2021-VKB nr 175 dt.21.12.2021 listepagese Dhjetor 2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 104,147,312 2022-01-05 2022-01-10 78010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banes ind, kontr ne vazhd GOA 2020/p-260 dt 28.12.2020, ft nr 14/2021 dt 29.09.2021, sit nr 3 (18.05.2021-22.05.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 11,230,900 2021-12-29 2022-01-05 75410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 48/2021 dt 08.11.2021, sit nr 17 (03.04.2021-05.04.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 15,924,316 2021-12-29 2022-01-05 75010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert ban ind, kontr GOA 2020/p-285 dt 28.12.2020, ft nr 109/2021 dt 10.12.2021, sit nr 5 (22.06.2021-25.06.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 30,263,200 2021-12-29 2022-01-05 74610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 21/2021 dt 21.10.2021, sit nr 16 (28.03.2021-03.04.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 58,108,965 2021-12-28 2021-12-31 73110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-40 dt 10.03.2021, ft nr 41/2021 dt 31.10.2021, sit nr 3 (21.09.2021-11.10.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ERGI Tirane 87,163,448 2021-12-28 2021-12-31 73010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-40 dt 10.03.2021, ft nr 766/2021 dt 31.10.2021, sit nr 3 (21.09.2021-11.10.2021)
  Bashkia Kamez (3535) BRITANIA Tirane 18,926,696 2021-12-30 2021-12-31 150821660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez -Rindertim shkolla 9-vjecare Kamza e Re,Kont. ne vazhdim 4049 dt 16.04.2021 Sit. 1 dt 15.09.2021 fat 10 dt 15.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) G & L CONSTRUCTION Tirane 42,250 2021-12-29 2021-12-31 500321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Kolaudim rindertim banese indiv Nja VAqarr 24 shtepi Kont 12863/2 dt.01.04.21 akt kol 20.04.21 fat 44/021 dt.19.07.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 20,183,128 2021-12-29 2021-12-31 74510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 12/2021 dt 24.09.2021, sit nr 15 (20.03.2021-27.03.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 35,819,764 2021-12-28 2021-12-31 73210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-12 dt 19.01.2021, ft nr 100/2021 dt 20.10.2021, sit nr 4 (26.07.2021-12.08.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 26,372,156 2021-12-28 2021-12-31 73610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 202 0/p-283 dt 28.12.23020, ft nr 87/2021 dt 04.11.2021, sit nr 3 (29.09.2021-04.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) KEVIN CONSTRUKSION Tirane 16,783,630 2021-12-29 2021-12-31 75310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesa ind, kontr GOA 2020/-p 123 dt 23.09.2020, ft nr 25/2021 dt 08.11.2021, sit 17 (03.4.2021-21.05.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 15,243,690 2021-12-29 2021-12-31 76410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-57 dt 19.06.2021, ft nr 55/2021 dt 22.12.2021, sit nr 5 (05.12.2021-15.12.2021)
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 28,500,000 2021-12-30 2021-12-31 151821660012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2166001 Bashkia Kamez- Rindertim i cerdhes Kamez,Kontrate ne vazhdim nr. 3438 dt 01.04.2021 situacion nr. 2 dt 29.12.2021 fat 2486 dt 29.12.2021
  Bashkia Tirana (3535) NET-GROUP Tirane 803,339 2021-12-28 2021-12-31 500621010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Rindertim i banesave individuale Kont ne vazhd 45737/4 dt 31.12.20 Autorizim 397 dt 21.05.2021 Fat 59/2021 dt 16.06.2021
  Bashkia Tirana (3535) TOWER Tirane 1,028,600 2021-12-29 2021-12-31 501021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje Rindertim i banesave indiv zall herr PV vl 20.08.20 kontr 27253/3 dt.24.08.21 fat 53/2021 dt.02.12.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 150,106,300 2021-12-28 2021-12-31 74110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-37 dt 04.03.2021, ft nr 38/2021 dt 25.11.2021, sit nr 2 (26.09.2021-25.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 44,412,500 2021-12-29 2021-12-31 77010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, ft nr 90/2021 dt 24.11.2021, sit nr 5 (16.09.2021-05.10.2021)
  Bashkia Kamez (3535) 4 A-M Tirane 28,673,304 2021-12-30 2021-12-31 152221660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez, Rindertim shkolla 9-vjecare Ahmet Zogu, Kont. ne vazhdim nr. 3963 dt 15.04.2021 situacion 3 dt 29.12.2021 fat nr. 778 dt 29.12.2021