Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 18,045 2014-10-21 2014-10-22 41421670012014 Sherbime telefonike Bashkia uere per albtelekomin klienti 310001893208 21670001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 542,693 2014-10-22 2014-10-22 42121670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Ure per Albanon shpk pastim 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 569,979 2014-10-21 2014-10-22 41821670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per Albanon pastrim 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) AQIF MARRA Berat 304,000 2014-10-16 2014-10-17 41021670012014 Blerje dokumentacioni Bashkia ure per Aqif Marra blerje kancelarie 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RIA - 2000 Berat 195,500 2014-10-16 2014-10-17 41321670012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia ure per Ria -2000 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) QORRI OIL Berat 540,000 2014-10-16 2014-10-17 41221670012014 Karburant dhe vaj Bashkia ure per Qorri oil kontrata 09.06.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) AFERDITA PESHTANI Berat 96,400 2014-10-16 2014-10-17 40921670012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia ure per Aferdita Peshtanin blerje gomash 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 417,339 2014-10-16 2014-10-17 41121670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per Albanon kontrata 21.05.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 4,848 2014-10-14 2014-10-14 40821670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Ure per posten fatura nr 695 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 48,924 2014-10-14 2014-10-14 40721670012014 Uje Bashkia Ure per ujin fatura nr 18 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,600 2014-10-14 2014-10-14 40621670012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia Ure per per shpenzime gjyqesore 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 20,090 2014-10-08 2014-10-09 39921670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per tatim burimi te keshilltaret 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) QORRI OIL Berat 240,120 2014-10-08 2014-10-09 40021670012014 Karburant dhe vaj Baskia ure per Qorri oil 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 173,655 2014-10-08 2014-10-09 39821670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per keshilltaret 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 25,000 2014-10-07 2014-10-07 39621670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure per pagat gjendja civile muaji shtator 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,431,731 2014-10-07 2014-10-07 39521670012014 Shtesa page te tjera Bashkia Ure per pagat muaji shtator 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 832,763 2014-10-07 2014-10-07 39721670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure per pagat muaji shtator 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) AFERDITA PESHTANI Berat 36,000 2014-09-25 2014-09-29 38921670012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia ure per Aferdita Peshtani blerje goma 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHEFQET ISMAIL XHINDI Berat 5,800 2014-09-25 2014-09-26 38721670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure per shefqet Xhindin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 8,920 2014-09-23 2014-09-26 35321670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per operatorin e energjis kontrata B42721 16032 15340 15372 15343 B15346 15352 15351 42785 42844 2167001