Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 5,000 2014-12-31 2014-12-31 50321670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure per shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4 2014-12-29 2014-12-30 50421670012014 Sherbimet bankare Bashkia ure kalim komision bankar per kthimin e memove 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) QEMAL HALILAJ Berat 138,240 2014-12-29 2014-12-30 49721670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Ure per Qemal Halilaj fat nr 03.12.2012 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4 2014-12-29 2014-12-30 50121670012014 Sherbimet bankare Bashkia ure kalim komision bankar per kthimin e memove 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 501,000 2014-12-29 2014-12-30 49921670012014 Pagese paaftesie Bashkia ure per invalidet 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 174,000 2014-12-29 2014-12-30 49821670012014 Ndihme ekonomike Bashkia ure per ndihmat 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 104,442 2014-12-29 2014-12-30 50021670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia Ure per energjin kontrata B87903 B15346 B42785 B15351 B16032 B15340 B15343 B15344 B42721 B15372 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 65,602 2014-12-29 2014-12-30 49921670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia Ure per energjin kontrata B015339 B042844 B015352 B042786 B042844 B042181 B015345 B18748 B042517 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4 2014-12-29 2014-12-30 50221670012014 Sherbimet bankare Bashkia ure kalim komision bankar per kthimin e memove 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 107,163 2014-12-29 2014-12-29 49521670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia uer per energjin kontrata A16814 bA15874 A15338 A15348 A15349 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HYSEN QOJLE Berat 50,000 2014-12-29 2014-12-29 49721670012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia ure per vendimi gjyqesore tofik per Hysenin 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 23,447 2014-12-29 2014-12-29 49621670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per telekomi klienti 71898884 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 15,000 2014-12-24 2014-12-26 49621670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 5,000 2014-12-24 2014-12-26 49421670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 80,000 2014-12-24 2014-12-26 49321670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA CREDINS Berat 5,000 2014-12-24 2014-12-26 49521670012014 Grant per femije te lindur Bashkia ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 446,500 2014-12-23 2014-12-24 49221670012014 Ndihme ekonomike Bashkia ure ndihmat konfirmim nr 2604/1 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 591,901 2014-12-16 2014-12-18 47921670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure Albano pstrim 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 8,050 2014-12-16 2014-12-17 48521670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per tatim burimi grupi flklorik 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALPHA BANK -- ALBANIA Berat 4,500 2014-12-16 2014-12-17 48221670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per grupi flklorik 2167001