Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 20,090 2014-08-05 2014-08-06 29821670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Ure tatim burimi pagat keshilltarve korrik 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 466,812 2014-07-30 2014-07-31 29221670012014 Ndihme ekonomike bashkia ure per ndihmat ekonomike muaji qershoe 2014 konfirmim prefekture nr 1654/1 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 24,478 2014-07-24 2014-07-24 28121670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure 2167001,likujdim fature dt.31.03.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 23,809 2014-07-24 2014-07-24 28021670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure 2167001,likujdim fature dt.28.02.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 63,567 2014-07-24 2014-07-24 28821670012014 Elektricitet 2167001 bashkia ure-vajgurore berat kontrata A-15338;A-15348;B-15339;B-42844;B-87903;A-15349;B-42786;B-42181;B-15346;B-42483;B-42517 lik fat maj 2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) DITURI LLALLA Berat 15,500 2014-07-23 2014-07-24 27121670012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia ure 2167001,likujdim fature dt.16.10.2012
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 25,374 2014-07-24 2014-07-24 26721670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure 2167001,likujdim fature dt.30.06.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 2,380 2014-07-24 2014-07-24 28921670012014 Elektricitet 2167001 bashkia ure-vajgurore berat kontrata B-15352;B-42785;B-15340;B-15346;B-41083;B-15351B-42721 lik fat maj 2014 lik fat maj 2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 25,031 2014-07-24 2014-07-24 27921670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure 2167001,likujdim fature dt.31.01.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) MAGRIP BANA Berat 80,700 2014-07-23 2014-07-24 26021670012014 Blerje dokumentacioni Bashkia ure 2167001,likujdim fature dt.23.06.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 73,273 2014-07-24 2014-07-24 29021670012014 Elektricitet 2167001 bashkia ure-vajgurore berat kontrata B-42786;B-15339;B-42181;B-42844;B-42517;B-42483;B-15345;B-15338;B-15348;B-87903 lik fat qershor 2014 lik fat maj 2014 lik fat maj 2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 25,760 2014-07-24 2014-07-24 28221670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure 2167001,likujdim fature dt.30.04.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 4,420 2014-07-24 2014-07-24 29121670012014 Elektricitet 2167001 bashkia ure-vajgurore berat kontrata A-15343;B-15352;B-42785;B-15346;B-41083;B-16814;B-15372 lik fat qershor 2014 lil fat qershor 2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 25,279 2014-07-24 2014-07-24 28321670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure 2167001,likujdim fature dt.31.05.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHEFQET ISMAIL XHINDI Berat 14,000 2014-07-23 2014-07-23 26921670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure 2167001,likujdim fature dt.30.09.2012
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 29,808 2014-07-23 2014-07-23 27821670012014 Uje Bashkia Ure 2167001 likujdim fature dt.28.06.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,800 2014-07-23 2014-07-23 27521670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Ure 2167001 likujdim fature dt.31.03.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 10,500 2014-07-23 2014-07-23 27421670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Ure 2167001 likujdim fature dt.28.02.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 5,100 2014-07-23 2014-07-23 27621670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Ure 2167001 likujdim fature dt.30.04.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHEFQET ISMAIL XHINDI Berat 4,500 2014-07-23 2014-07-23 27021670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure 2167001,likujdim fature dt.31.05.2012