Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) LORENTJAN MEMA Berat 184,370 2014-08-13 2014-08-15 32121670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure per lorentjan mema pjes kembimi 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 28,944 2014-08-13 2014-08-14 31921670012014 Uje Bashkia ure per ujin fat nr 141 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHEFQET ISMAIL XHINDI Berat 4,500 2014-08-13 2014-08-14 32421670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure per Shefqet xhindi larje makine 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 8,232 2014-08-13 2014-08-14 31821670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia ure per posten fat nr 572 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 70,776 2014-08-13 2014-08-14 32021670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per Petrit Hysin sherbime publike 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHEFQET ISMAIL XHINDI Berat 4,500 2014-08-13 2014-08-14 32321670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure per Shefqet xhindi larje makine 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) VASIL KUMARAKU Berat 108,293 2014-08-13 2014-08-14 31621670012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia ure per Vasil Kumarakun ushqim cerdhe 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 400,000 2014-08-12 2014-08-13 31021670012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia ure ndihm per raste fatkeqesie konfirmim prefekture 729/1 1654/1 dt 25.07.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 747,933 2014-08-07 2014-08-11 30521670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per pastrimi Albanon fat 07648540 09.06.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) AQIF MARRA Berat 145,120 2014-08-07 2014-08-11 30721670012014 Blerje dokumentacioni Bashkia ure per Aqif Marra kancelari 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HYSNIJE HYSAJ Berat 32,000 2014-08-07 2014-08-11 30121670012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia ure per pastrimi hysnije materjale 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARDMIR Berat 276,000 2014-08-07 2014-08-11 30421670012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia ure per Ardmir pjes kembimi 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) QORRI OIL Berat 548,042 2014-08-07 2014-08-11 30321670012014 Karburant dhe vaj Bashkia ure per qorri karburant 21670001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZYRA REGJ. PASURIVE PALUAJTSHME BERAT Berat 7,000 2014-08-07 2014-08-08 30821670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per ZRPP BERTA fat arketimi nr 1861 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZYRA REGJ. PASURIVE PALUAJTSHME BERAT Berat 1,400 2014-08-07 2014-08-08 30921670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per ZRPP BERTA fat arketimi nr 1861 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) LLAZAR TOMANI Berat 9,800 2014-08-07 2014-08-08 29921670012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Bashkia ure per Llazar kumarakur transport 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,429,133 2014-08-05 2014-08-06 29421670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure pagat korrik 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 940,096 2014-08-05 2014-08-06 29621670012014 Shtesa page te tjera Bashkia Ure pagat korrik 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 180,810 2014-08-05 2014-08-06 29721670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Ure pagat keshilltarve korrik 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 25,000 2014-08-05 2014-08-06 29521670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure pagat gjendja civile korrik 2014 2167001