Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) MIMANI Berat 82,700 2014-09-17 2014-09-19 34821670012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Bashkia ure per Mimani shpenzime transporti 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) MARGARITA QYLI Berat 5,000 2014-09-18 2014-09-19 34021670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure 2167001 per Margarita Qyli
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 23,194 2014-09-17 2014-09-18 35021670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per telefonin klienti 31001893208 31000184552 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 16,940 2014-09-17 2014-09-18 34721670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per cez kontrata 15348 A15338 A15349 15874 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 33,264 2014-09-17 2014-09-18 34621670012014 Uje Bashkia ure per ujin fat nr 166 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZOICA BARDHI Berat 9,000 2014-09-15 2014-09-17 33921670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per zoica bardhi sherbime 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,096 2014-09-15 2014-09-17 33621670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Ure per posten gushte 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) C O L O M B O Berat 60,700 2014-09-15 2014-09-17 33721670012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA URE per Colombo blerje tonera 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 20,090 2014-09-03 2014-09-04 33421670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia ure per tatim burimi keshilltare dhe sanitare shkollash 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 25,000 2014-09-03 2014-09-04 33521670012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia ure per fonde ndihme miratim prefekture 729/1 dt 18.08.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 969,748 2014-09-03 2014-09-03 33221670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure pagat muaj gushte 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,427,453 2014-09-03 2014-09-03 33021670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure pagat muaj gushte 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 25,000 2014-09-03 2014-09-03 33121670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia Ure pagat gjendja civile muaj gushte 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 180,810 2014-09-03 2014-09-03 33321670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per keshilltare dhe sanitare shkollash 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 25,591 2014-08-26 2014-08-27 32721670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per telefonin korrik 2014 klienti 718261496 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 239,606 2014-08-26 2014-08-27 32621670012014 Ndihme ekonomike Bashkia ure per ndihmat ekonomike miratim 1807/1 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 5,160 2014-08-26 2014-08-27 32921670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per cez korrik 2014 kontrata A16032 A16814 A15874 A15372 A15344 A15343 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 10,952 2014-08-26 2014-08-27 32821670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per cez korrik 2014 kontrata A15348 A15338 A15349 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,950,000 2014-08-26 2014-08-27 32521670012014 Pagese paaftesie Bashkia ure per paftesine muaji Gusht 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) 3A - PROFILE Berat 18,297 2014-08-14 2014-08-15 31721670012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia ure per 3A Profile pjes kembimi 2167001