Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 40,062 2014-11-13 2014-11-14 43621670012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia ure per ndihme ekonomike per v.k qarkun berat nr 34 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) VASIL KUMARAKU Berat 105,906 2014-11-13 2014-11-14 43421670012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia ure per vasil kumarku ushqime per cerdhet 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 964,907 2014-11-10 2014-11-11 43021670012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia ure per pagat tetor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,490,060 2014-11-10 2014-11-11 42821670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia ure per pagat tetor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 130,200 2014-11-10 2014-11-11 42921670012014 Paga baze Bashkia ure per pagat gjendja civile tetor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 180,810 2014-11-10 2014-11-11 43121670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia ure per keshiltaret dhe sanitaret 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 20,090 2014-11-10 2014-11-11 43221670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia ure tatim burimi per keshiltaret dhe sanitaret 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) "SHENDELLI" Berat 1,268,226 2014-10-24 2014-10-27 42821670012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia ure per rikonstriksion rruge Shendelli 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) LLAZAR TOMANI Berat 13,000 2014-10-22 2014-10-24 42321670012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Bashkia Ure per llazar Tumanin transport 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) GEAR SH.P.K. Berat 10,000 2014-10-22 2014-10-24 42521670012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Ure per Gear mirmbajtje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PANDORA STAVRI Berat 5,000 2014-10-22 2014-10-24 42221670012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Bashkia ure per Pandora stavri 21670001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 462,912 2014-10-23 2014-10-24 42721670012014 Ndihme ekonomike Bashkia uere ndihmat ekonomike miratim nr 2103/1 dt 16.10.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 8,400 2014-10-22 2014-10-24 42421670012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Ure per Petrit hysin mirmbajtje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,916,050 2014-10-23 2014-10-24 42621670012014 Pagese paaftesie Bashkia Ure per invalidet muaji tetor 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 299,842 2014-10-22 2014-10-23 42721670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per energjin kontrata 15348 15338 15349 042553 015874 015344 042181
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 145,806 2014-10-22 2014-10-23 42621670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per energjin kontrata 15348 15338 15349 042553 015874 015344 042181
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,700 2014-10-21 2014-10-22 41521670012014 Blerje dokumentacioni Bashkia uere per blerje licence sipas mandat arketimit 21670001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) NJAZI UKA Berat 7,000 2014-10-21 2014-10-22 41921670012014 Libra dhe publikime profesionale Bashkia ure per Njazi Uka libra publikime 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 138,000 2014-10-21 2014-10-22 41621670012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia ure per petrit Hysi mirmbajtje shkolle 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) VASIL KUMARAKU Berat 62,398 2014-10-21 2014-10-22 41721670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per Vasil Kumaraku materjale pastrimi 2167001