Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 950,832 2014-12-09 2014-12-09 46121670012014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Bashkia ure per pagat muaj nentor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 139,535 2014-11-26 2014-11-27 45621670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia Ure energjin kotrata A15343 015340 016814 015372 B042785 042252 015351 042844 015346 D 087903 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 73,266 2014-11-26 2014-11-27 45421670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia Ure energjin kotrata B015339 B042181 089264 041083 015352 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) "SHENDELLI" Berat 253,070 2014-11-26 2014-11-27 45721670012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia ure rikonstruksion rruge Shendelli kontrata 21.10.2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 84,433 2014-11-26 2014-11-27 45521670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia Ure energjin kotrata A15338 015349 B42483 B042517 B015345 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 340 2014-11-26 2014-11-27 45321670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia Ure energjin kotrata A15340 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALEKSANDRA KLLAPI Berat 14,400 2014-11-26 2014-11-27 45821670012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia ure per supervizori Kllapi kontrata 462/4 dt 21.10.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,177,650 2014-11-21 2014-11-24 45021670012014 Pagese paaftesie Bashkia Ure per paftesine muaji nentor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 22,904 2014-11-21 2014-11-24 45221670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per albtelekomin klienti 31001893208 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 230,506 2014-11-21 2014-11-24 45121670012014 Ndihme ekonomike Bashkia Ure per ndihmat ekonomike muaji nentor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 151,500 2014-11-18 2014-11-19 44821670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per sherbim pastrimi Albano fat nr 45 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 42,984 2014-11-18 2014-11-19 44921670012014 Uje 2167001 Bashkia ure ujesiellsin ure fatura 213
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 40,128 2014-11-18 2014-11-19 43821670012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2167001 Bashkia ure fond dhme miratuar nr 2103/1 dt 16.10.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 340 2014-11-18 2014-11-19 43521670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure operatorin e energjise kotrata A16032
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HYSEN QOJLE Berat 100,000 2014-11-14 2014-11-17 44721670012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia ure per Hysen vendim per isuf buzi 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) VELLEZRIT LLUPO Berat 921,120 2014-11-13 2014-11-17 43321670012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia ure per vellezrit llupo pjes kembimi 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HYSEN QOJLE Berat 50,000 2014-11-14 2014-11-17 44621670012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia ure per Hysen vendim per Tofik Cuedarin 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) MILIKA NITO Berat 7,200 2014-11-14 2014-11-17 44521670012014 Libra dhe publikime profesionale Bashkia ure per shpenzime milika nito 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 6,336 2014-11-14 2014-11-17 44421670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia ure per posten fatura 87428888 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 600 2014-11-13 2014-11-14 43721670012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia ure per shpenzime gjyqesores fat 05.11.2014 2167001