Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,245 2014-09-24 2014-09-25 37121670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 27,335 2014-09-24 2014-09-25 37521670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,655 2014-09-24 2014-09-25 37321670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 39,131 2014-09-23 2014-09-24 35821670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 32,819 2014-09-23 2014-09-24 36421670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 27,268 2014-09-23 2014-09-24 36721670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 29,985 2014-09-23 2014-09-24 35921670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 38,352 2014-09-23 2014-09-24 35721670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 36,116 2014-09-23 2014-09-24 35421670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 28,660 2014-09-23 2014-09-24 36521670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 32,179 2014-09-23 2014-09-24 36021670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) LILJANA STAVRI Berat 9,600 2014-09-23 2014-09-24 35121670012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashkia ure per liljana stavrin 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) QORRI OIL Berat 540,000 2014-09-22 2014-09-24 33821670012014 Karburant dhe vaj Bashkia ure per qorri oil karburant 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,321 2014-09-23 2014-09-24 36621670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 29,912 2014-09-23 2014-09-24 36121670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 39,872 2014-09-23 2014-09-24 35621670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 29,486 2014-09-23 2014-09-24 36321670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 16,177 2014-09-23 2014-09-24 36221670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 34,342 2014-09-23 2014-09-24 35521670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 27,566 2014-09-23 2014-09-24 36821670012014 Sherbime telefonike Bashkia ure per alntelekomin klienti 167080122 1563384500 156348409 1565984794 2167001