Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARBEN QAZIM HAJDARI Berat 231,949 2014-09-25 2014-09-26 39121670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Arben hajdari shpenzime mirmbajtje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ADRIATIK BAKIAJ Berat 27,500 2014-09-25 2014-09-26 39021670012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia ure per Adriatik bakiaj shpenzime transporti 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 298,015 2014-09-25 2014-09-26 39321670012014 Shpenzime te tjera qiraje Bashkia ure per albano pastrim per mjetet e larje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHEFQET ISMAIL XHINDI Berat 6,500 2014-09-25 2014-09-26 38621670012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia ure per shefqet Xhindin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALI XHINDI Berat 85,800 2014-09-25 2014-09-26 38521670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Sali Xhindin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 41,621 2014-09-23 2014-09-26 35221670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per operatorin e energjis kontrata A15344 15345 42483 42517 42181 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 73,776 2014-09-25 2014-09-26 38321670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Petrit Hysin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 108,836 2014-09-25 2014-09-26 39421670012014 Elektricitet 2167001 Bashkia ure per operatorin energjise kontrata 42252 87903 89264 16814 42553 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZELIHA DERVISHI Berat 8,400 2014-09-25 2014-09-26 39221670012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Bashkia ure per zeliha dervishin riparim lavatrice 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 24,048 2014-09-25 2014-09-26 38421670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Petrit Hysin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 86,640 2014-09-25 2014-09-26 38221670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per Petrit Hysin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,348 2014-09-24 2014-09-25 37421670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 27,871 2014-09-24 2014-09-25 37721670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HYSEN QOJLE Berat 50,000 2014-09-24 2014-09-25 37921670012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia ure per hysen qojle vendime gjyqesore Tofik 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 28,578 2014-09-24 2014-09-25 37021670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,527 2014-09-24 2014-09-25 37621670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,911,650 2014-09-24 2014-09-25 38121670012014 Pagese paaftesie Bashkia ure per invalidet muaji shtator 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 27,756 2014-09-24 2014-09-25 36921670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) AQIF MARRA Berat 14,000 2014-09-24 2014-09-25 37821670012014 Blerje dokumentacioni Bashkia ure per Aqif Maren blerje dokumentacioni 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,528 2014-09-24 2014-09-25 37221670012014 Sherbime telefonike Bashkia Ure per albtelekomin klienti 310001893208 310001849471 714924459 2167001