Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 113,070,748.00 421 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 4,500 2014-12-16 2014-12-17 48421670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per grupi flklorik 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,075,400 2014-12-16 2014-12-17 48621670012014 Pagese paaftesie Bashkia ure per paftesine muaji Dhjetor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 58,950 2014-12-16 2014-12-17 48121670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per grupi flklorik 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 4,500 2014-12-16 2014-12-17 48321670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per grupi flklorik 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZOICA BARDHI Berat 16,000 2014-12-10 2014-12-12 47021670012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia ure per Zoica Bardhi i 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) MAGRIP BANA Berat 33,000 2014-12-11 2014-12-12 47721670012014 Blerje dokumentacioni Bashkia ure per blerje dokumentacioni 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,560 2014-12-11 2014-12-12 47521670012014 Udhetim i brendshem Bashkia Ure dijeta sherbime 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 150,000 2014-12-11 2014-12-12 47621670012014 Grant per femije te lindur Bashkia Ure shperblim lindje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PËRPARIM JAZEXHIU Berat 5,000 2014-12-11 2014-12-12 47421670012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Bashkia ure per medikamente perparim 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) VASIL KUMARAKU Berat 43,800 2014-12-11 2014-12-12 47821670012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia ure per vasil Kumarakun 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZOICA BARDHI Berat 54,000 2014-12-10 2014-12-12 47121670012014 Sherbime te tjera Bashkia ure per Zoica Bardhi 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 31,104 2014-12-10 2014-12-11 46621670012014 Uje Bashkia Ure oer ujin fatura 238 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 4,062 2014-12-10 2014-12-11 46521670012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Ure posta fatura nr 87428889 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ELVIRA KRISTAQ GJONI Berat 9,200 2014-12-10 2014-12-11 46821670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per elvira gjoni skanime 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBANO / BERAT Berat 151,500 2014-12-10 2014-12-11 47221670012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia ure per Albanon 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZOICA BARDHI Berat 29,000 2014-12-10 2014-12-11 46921670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per zoica Bardhi fatura 4 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 20,090 2014-12-09 2014-12-10 46321670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia ure per pagat tatim burimi e keshilltarve muaj nentor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 38,905 2014-12-09 2014-12-10 46021670012014 Paga baze Bashkia ure per pagat gjendja civile muaj nentor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 173,655 2014-12-09 2014-12-10 46221670012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia ure per pagat e keshilltarve muaj nentor 2014 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,454,121 2014-12-09 2014-12-09 46421670012014 Shtesa page te tjera Bashkia ure per pagat muaj nentor 2014 2167001