Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 23,306 2014-10-10 2014-10-10 343421110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 31,267 2014-10-10 2014-10-10 34421110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 37,880 2014-10-08 2014-10-09 33621110012014 Uje Bashkia Fier 2111001 uje shtator 2014 fatur nr 9858926
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,880 2014-10-08 2014-10-09 33521110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 shpenzime udhetimi
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 133,800 2014-10-08 2014-10-09 33421110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 blerie karburanti
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 15,246 2014-10-08 2014-10-09 33721110012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Fier 2111001 shpenzime postare
  Bashkia Fier (0909) INA PURAVELLI Fier 15,968 2014-10-02 2014-10-03 32821110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Matilda Haskaj detyrim kredije
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 2,486,433 2014-10-02 2014-10-03 33221110012014 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001 Nd ekonomike Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 131,690 2014-10-02 2014-10-03 32321110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 40,250 2014-10-02 2014-10-03 32621110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tatim ne burim
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 52,000 2014-10-02 2014-10-03 32421110012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Fier 2111001 pagesa Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 182,117 2014-10-02 2014-10-03 32021110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,621 2014-10-02 2014-10-03 32121110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,539,126 2014-10-02 2014-10-03 31921110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 375,316 2014-10-02 2014-10-03 32221110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 158,920 2014-10-02 2014-10-03 33021110012014 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001 dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 351,900 2014-10-02 2014-10-03 32721110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001keshilltare Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 2,500,633 2014-10-02 2014-10-03 33321110012014 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001 Nd ekonomike Gusht Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,350 2014-10-02 2014-10-03 32521110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 keshilltare Shtator Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 15,968 2014-10-02 2014-10-03 32921110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Matilda Haskaj detyrim kredije