Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) F.K. APOLLONIA SH.A. Fier 2,000,000 2014-07-02 2014-07-03 21921110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 zmadhim kapitali
  Bashkia Fier (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 15,968 2014-07-02 2014-07-03 21521110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Matilda Haskaj detyrim kredije i pashlyer
  Bashkia Fier (0909) INA PURAVELLI Fier 15,968 2014-07-02 2014-07-03 21621110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Matilda Haskaj detyrim kredije i pashlyer
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 109,129 2014-07-02 2014-07-02 21121110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 16,464 2014-07-02 2014-07-02 22621110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001dieta Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,293,090 2014-07-02 2014-07-02 20921110012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Fier 2111001 paga Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 41,254 2014-07-02 2014-07-02 21221110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 375,316 2014-07-02 2014-07-02 21321110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 131,690 2014-07-02 2014-07-02 21421110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 20,700 2014-07-02 2014-07-02 22121110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 keshilltare Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 240,000 2014-07-02 2014-07-02 22421110012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001 ndihma per fatkeqsi Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 53,568 2014-07-02 2014-07-02 22521110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001dieta Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 187,629 2014-07-02 2014-07-02 21021110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Qershor Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 52,000 2014-07-02 2014-07-02 22021110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier pagesa Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 703,800 2014-07-02 2014-07-02 22321110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 keshilltare Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 80,500 2014-07-02 2014-07-02 22221110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tatim ne burim
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 9,756 2014-07-02 2014-07-02 21821110012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 2,545,733 2014-06-25 2014-06-25 20721110012014 Ndihme ekonomike Bashkia Fier Nd Ekonomike Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) F.K. APOLLONIA SH.A. Fier 1,200,000 2014-06-24 2014-06-25 20621110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 Zmadhim kapitali per Sha Futboll klubi apollonia
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 22,006,140 2014-06-23 2014-06-23 20521110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 paaftesi Fadil Tare