Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 66,120 2014-09-03 2014-09-03 29321110012014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Fier 26,700 2014-09-03 2014-09-03 29721110012014 Shtese page per funksionin GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 9,880 2014-09-03 2014-09-03 29421110012014 Te tjera transferta tek individet TATIM SHPERBLIMI BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 52,000 2014-09-03 2014-09-03 30021110012014 Sherbime telefonike PAGESA GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 373,216 2014-09-03 2014-09-03 29121110012014 Paga baze PAGA GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 40,250 2014-09-03 2014-09-03 30321110012014 Shpenzime per honorare TATIM PER KESHILLTARE GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 11,478 2014-09-03 2014-09-03 29921110012014 Posta dhe sherbimi korrier GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 7,951,681 2014-08-28 2014-08-28 28721110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 919,224 2014-08-28 2014-08-28 28621110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci
  Bashkia Fier (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 8,589 2014-08-26 2014-08-27 28521110012014 Shpenzime te tjera transporti B Fier 2111001 regjistrim mjete,taksa vjetore,leje qarkulimi per automjetin FR 5374D
  Bashkia Fier (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 28,914 2014-08-26 2014-08-27 28621110012014 Shpenzime te tjera transporti B Fier 2111001 regjistrim mjete,taksa vjetore,leje qarkulimi per automjetin FR 5375D
  Bashkia Fier (0909) F.K. APOLLONIA SH.A. Fier 1,675,000 2014-08-21 2014-08-21 28321110012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ZMADHIM KAPITALI BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 19,161,100 2014-08-19 2014-08-20 28121110012014 Pagese paaftesie INVALIDE PUNE KORRIKPAAFTESI 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,398,700 2014-08-19 2014-08-19 28221110012014 Pagese paaftesie INVALIDE PUNE KORRIK 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 483,731 2014-08-14 2014-08-15 27621110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) SABAUDIN SALIAJ Fier 58,300 2014-08-14 2014-08-15 27521110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) SARK Fier 431,642 2014-08-14 2014-08-15 27821110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 likujdim fature 5% garanci
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 19,648,120 2014-08-15 2014-08-15 27921110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 Rikonstruksion Bulevardi"Jakov Xoxa"
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 4,590 2014-08-14 2014-08-15 27721110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 pagesa dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) KRISTALINA.KH Fier 145,200 2014-08-15 2014-08-15 28021110012014 Libra dhe publikime profesionale Bashkia Fier 2111001 likujdim fature