Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) SHQIPTARJA.COM Fier 57,400 2014-08-11 2014-08-12 26921110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 12,786 2014-08-11 2014-08-12 26521110012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 22,896 2014-08-11 2014-08-12 26621110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 134,720 2014-08-11 2014-08-12 26821110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 27,540 2014-08-11 2014-08-12 27321110012014 Uje Bashkia Fier 2111001 nr klienti 890062 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 351,900 2014-08-11 2014-08-11 27121110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001pagesa keshilltare Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 2,501,933 2014-08-11 2014-08-11 27421110012014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE QERSHOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 40,250 2014-08-11 2014-08-11 27221110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tatim ne burim
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 26,800 2014-08-11 2014-08-11 26721110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,350 2014-08-11 2014-08-11 27021110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001pagesa keshilltare Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,293,563 2014-08-06 2014-08-07 25021110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) INA PURAVELLI Fier 15,968 2014-08-06 2014-08-06 25721110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Matilda Haskaj kredi e pashlyer
  Bashkia Fier (0909) INA PURAVELLI Fier 5,109 2014-08-06 2014-08-06 25821110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Flamur Haxhiaj kredi e pashlyer
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 131,690 2014-08-06 2014-08-06 25421110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 182,117 2014-08-06 2014-08-06 25121110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 375,316 2014-08-06 2014-08-06 25321110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 150 2014-08-06 2014-08-06 25921110012014 Sherbimet bankare Bashkia Fier 2111001 komisjon per kthimin e pageses Janar 2014
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 52,000 2014-08-06 2014-08-06 25521110012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Fier 2111001 pagesa Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 109,129 2014-08-06 2014-08-06 25221110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Korrik Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 15,968 2014-08-06 2014-08-06 25621110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Matilda Haskaj kredi e pashlyer