Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 8,450,688 2014-10-02 2014-10-03 33121110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUAJTSHME Fier 16,800 2014-09-26 2014-09-29 31821110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 likujdim fature tarife regjistrimi
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 28,140 2014-09-26 2014-09-29 31721110012014 Uje Bashkia Fier 2111001 nr 890062 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 134,120 2014-09-23 2014-09-24 31021110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 21,840 2014-09-23 2014-09-24 31121110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 22,333 2014-09-23 2014-09-24 31321110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 483,731 2014-09-23 2014-09-24 31621110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 15,434 2014-09-23 2014-09-24 31221110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 19,269,900 2014-09-22 2014-09-22 31421110012014 Pagese paaftesie PAAFTESI SHTATOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,430,700 2014-09-22 2014-09-22 31521110012014 Pagese paaftesie INVALID PUNE SHTATOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 28,140 2014-09-05 2014-09-08 30421110012014 Uje Bashkia Fier 2111001 nr 890062 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 181,217 2014-09-03 2014-09-03 28921110012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 109,113 2014-09-03 2014-09-03 29021110012014 Paga baze PAGA GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Fier 2,100 2014-09-03 2014-09-03 29821110012014 Paga baze GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) INA PURAVELLI Fier 15,968 2014-09-03 2014-09-03 29621110012014 Shtese page per funksionin KREDI E PASHLYER BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 15,968 2014-09-03 2014-09-03 29521110012014 Shtese page per funksionin KREDI E PASHLYER BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,425,600 2014-09-03 2014-09-03 28821110012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi PAGA GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 131,690 2014-09-03 2014-09-03 29221110012014 Paga baze PAGA GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 351,900 2014-09-03 2014-09-03 30221110012014 Shpenzime per honorare PAGA KESHILLI GUSHT 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,350 2014-09-03 2014-09-03 30121110012014 Shpenzime per honorare PAGA GUSHT 2014 BASHKIA FIER