Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 6,306,402 2014-12-05 2014-12-09 39021110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,535,400 2014-12-02 2014-12-03 38821110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 pagesa invalid pune Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 22,160,050 2014-12-02 2014-12-03 38721110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 pagesa invalid pune Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 1,530,000 2014-11-27 2014-11-27 3862111001 Grant per femije te lindur Bashkia Fier 2111001 pagesa shperblim lindje Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,098,718 2014-11-25 2014-11-25 38321110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,051,409 2014-11-25 2014-11-25 38421110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 31,936 2014-11-25 2014-11-25 38521110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 page Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 1,346,576 2014-11-25 2014-11-25 38221110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 2,511,433 2014-11-20 2014-11-20 38121110012014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE BASHKIA FIER SHTATOR 2014
  Bashkia Fier (0909) FATMIRA KALIQI Fier 280,000 2014-11-20 2014-11-20 37921110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE PER QKF BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,000,000 2014-11-20 2014-11-20 37821110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje SHPRONESIM TOKE PER VARREZAT BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) SUPER PROJEKT Fier 102,000 2014-11-20 2014-11-20 38021110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIKONSTRUKSION QKF BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 248 2014-11-14 2014-11-17 37721110012014 Kompensime speciale te tjera Bashkia Fier 2111001 tatim ne burim
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,541,102 2014-11-12 2014-11-12 36821110012014 Shtesa page te tjera Bashkia Fier 2111001 paga Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 50,000 2014-11-11 2014-11-12 36721110012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001ndihme e menjehershme Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 147,008 2014-11-12 2014-11-12 36921110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,621 2014-11-12 2014-11-12 37021110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 57,246 2014-11-12 2014-11-12 37121110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 3,589,165 2014-11-11 2014-11-11 36521110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 5,310,966 2014-11-11 2014-11-11 36421110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 likujdim fature