Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) F.K. APOLLONIA SH.A. Fier 2,000,000 2014-08-01 2014-08-04 24921110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 Zmadhim Kapitali
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 2,523,733 2014-08-01 2014-08-01 24821110012014 Ndihme ekonomike Bashkia Fier ndihme ekonomike 2111001
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 877,331 2014-07-18 2014-07-21 24721110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) H A R M O N I A Fier 157,462 2014-07-21 2014-07-21 24621110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5%garanci punimi per rrugen "Kostandin Kallogjeri"
  Bashkia Fier (0909) DATECH Fier 360,000 2014-07-18 2014-07-18 177912111001 Sherbime te tjera Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) ALBERT SEZAIRI Fier 333,600 2014-07-18 2014-07-18 24321110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FRIENDS TRAVEL AGENCY Fier 32,400 2014-07-18 2014-07-18 24021110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) N U H A J Fier 276,240 2014-07-18 2014-07-18 24121110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 187,828 2014-07-16 2014-07-17 23921110012014 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001 dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,483,200 2014-07-17 2014-07-17 24521110012014 Pagese paaftesie Bashkija Fier2111001 invalid pune
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 19,540,700 2014-07-17 2014-07-17 24421110012014 Pagese paaftesie Bashkija Fier2111001 pages paaftesije
  Bashkia Fier (0909) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUAJTSHME Fier 5,600 2014-07-14 2014-07-15 23621110012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TARIFE REGJ BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 26,800 2014-07-14 2014-07-15 23421110012014 Sherbime telefonike SHP INTERNETI BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,429,300 2014-07-14 2014-07-15 23821110012014 Pagese paaftesie INVALIDE PUNE BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 136,240 2014-07-14 2014-07-15 23521110012014 Karburant dhe vaj KARBURANT BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 22,154 2014-07-14 2014-07-15 23321110012014 Sherbime telefonike SHP TEL MAJ 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) C O L O M B O Fier 22,800 2014-07-14 2014-07-15 23721110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BOJE PRINTERI BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 32,570 2014-07-14 2014-07-15 23221110012014 Uje SHP UJI PRILL 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) INA PURAVELLI Fier 11,000 2014-07-02 2014-07-03 21721110012014 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 Flamur Haxhia detyrim kredije i pashlyer
  Bashkia Fier (0909) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUAJTSHME Fier 8,400 2014-07-02 2014-07-03 20821110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tarife regjistrimi