Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,470,172 2014-12-16 2014-12-17 40221110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 141,075 2014-12-16 2014-12-17 40321110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 70,324 2014-12-16 2014-12-17 40521110012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 86,000 2014-12-16 2014-12-17 40621110012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001 pagesa per fatkeqsi Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,411,257 2014-12-12 2014-12-15 40121110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 7,930,199 2014-12-15 2014-12-15 40421110012014 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001 nd ekonomike Tetor,Nentor,Dhjetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,517,600 2014-12-15 2014-12-15 40321110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001invalide Dhjetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 23,737,660 2014-12-15 2014-12-15 40221110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 paaftesi Dhjetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) NDERTUESI Fier 4,931,250 2014-12-12 2014-12-15 40021110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,481,859 2014-12-12 2014-12-15 39921110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) DREJ RAJON SHERB TRANS RRUGOR Fier 18,472 2014-12-12 2014-12-12 39821110012014 Shpenzime te tjera transporti TAXA VJETORE PER FR 1873B BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 16,140 2014-12-12 2014-12-12 39421110012014 Posta dhe sherbimi korrier NENTOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 12,287 2014-12-12 2014-12-12 39621110012014 Sherbime telefonike NENTOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 41,720 2014-12-12 2014-12-12 39521110012014 Uje NENTOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 26,800 2014-12-12 2014-12-12 39721110012014 Sherbime telefonike DHJETOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 44,776 2014-12-10 2014-12-10 39321110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 dieta Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 300,000 2014-12-10 2014-12-10 39421110012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001 pagesa per fatkeqsi Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 129,000 2014-12-05 2014-12-09 38921110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 blerie karburanti
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 375,316 2014-12-05 2014-12-09 39221110012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NENTOR 2014 BASHKIA FIER
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 131,690 2014-12-05 2014-12-09 39121110012014 Shtese page per funksionin PAGA NENTOR 2014 BASHKIA FIER