Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 835,091 2014-11-11 2014-11-11 36321110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,037,094 2014-11-11 2014-11-11 36621110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 132,420 2014-11-10 2014-11-10 36021110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 131,690 2014-11-10 2014-11-10 35121110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 40,250 2014-11-10 2014-11-10 35621110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tatim ne burim
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 20,904 2014-11-10 2014-11-10 36221110012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 351,900 2014-11-10 2014-11-10 35521110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 keshilltareTetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 375,316 2014-11-10 2014-11-10 35021110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 20,000 2014-11-10 2014-11-10 35821110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 26,752 2014-11-10 2014-11-10 35221110012014 Pensione per moshe madhore Bashkia Fier 2111001 pagesa per dalje ne pension Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 26,800 2014-11-10 2014-11-10 35921110012014 Sherbime telefonike Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,350 2014-11-10 2014-11-10 35421110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 keshilltareTetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 9,160 2014-11-10 2014-11-10 35321110012014 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001 dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) A. MIHALI Fier 183,555 2014-11-10 2014-11-10 35721110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 43,780 2014-11-10 2014-11-10 36121110012014 Uje Bashkia Fier 2111001 likujdim fature nr 890062
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 100,000 2014-10-20 2014-10-20 34921110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bahkia Fier 2111001 vendim gjyqesor per Kastriot Çipin
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 18,944,350 2014-10-17 2014-10-17 34721110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 Paaftesi Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 5,393,000 2014-10-17 2014-10-17 34821110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 Invalid Pune Tetor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 8,973,139 2014-10-14 2014-10-15 34621110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 483,730 2014-10-10 2014-10-13 344521110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 likujdim fature