Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 753,105,428.00 377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) INVENT Fier 2,160,000 2014-12-30 2014-12-31 43321110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 3,732,000 2014-12-29 2014-12-29 43021110012014 Pagese paaftesie Bashkia Fier 2111001 paaftesi shperblim per fundvitit Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 1,974,000 2014-12-29 2014-12-29 42921110012014 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001 nd ekonomike shperblim per fundvitit Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,000,000 2014-12-29 2014-12-29 43121110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Bashkia Fier 2111001 shpronesime varreza publike Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 67,118,932 2014-12-23 2014-12-24 42721110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A. MIHALI Fier 136,000 2014-12-22 2014-12-23 42621110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) H A R M O N I A Fier 12,597,608 2014-12-22 2014-12-23 42521110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) F I L I P I Fier 416,214 2014-12-19 2014-12-22 42421110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci punimi rruga "Astrit Toto"
  Bashkia Fier (0909) SARK Fier 1,531,946 2014-12-19 2014-12-22 41921110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci punimi
  Bashkia Fier (0909) F I L I P I Fier 785,880 2014-12-19 2014-12-22 42321110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci punimi rruga "Riza Shanaj"
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 44,557 2014-12-19 2014-12-22 42121110012014 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001 pagesa dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 85,000 2014-12-18 2014-12-19 42021110012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001 pagesa per fatkeqsi Fadil Tare
  Bashkia Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 1,720 2014-12-17 2014-12-18 41721110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 pagesa dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) M. B. KURTI Fier 379,024 2014-12-17 2014-12-18 41821110012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Fier 2111001te prapambetura likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 325,706 2014-12-17 2014-12-18 41621110012014 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 pagesa dieta Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUAJTSHME Fier 8,400 2014-12-17 2014-12-18 41521110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tarife regjistrimi
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 47,621 2014-12-16 2014-12-17 40421110012014 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,350 2014-12-16 2014-12-17 40821110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 pagesa keshilltare Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 351,900 2014-12-16 2014-12-17 40721110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 pagesa keshilltare Nentor Fadil Taraj
  Bashkia Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 40,250 2014-12-16 2014-12-17 40921110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 tatim ne burim