Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) KRENAR HOXHA Elbasan 142,000 2014-10-13 2014-10-14 39221100012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri pjese kembimi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 13,515 2014-10-14 2014-10-14 38721100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-10-14 2014-10-14 38421100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) GJEVORI Elbasan 400,000 2014-10-13 2014-10-14 39121100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-10-14 2014-10-14 38321100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 19,800 2014-10-10 2014-10-10 PT37921100012014 Kompensime speciale te tjera dalje ne pension Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,200 2014-10-10 2014-10-10 38021100012014 Kompensime speciale te tjera tatim ne burim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,879,191 2014-10-08 2014-10-09 37421100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 497,869 2014-10-08 2014-10-09 37521100012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,200 2014-10-09 2014-10-09 37821100012014 Shtese page per funksionin tatim ne burim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-10-08 2014-10-09 37721100012014 Paga baze paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 15,000 2014-10-08 2014-10-09 37621100012014 Shtese page per funksionin vendim gjykate Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 296,443 2014-10-08 2014-10-09 37321100012014 Shtese page per funksionin funksionon BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 36,700 2014-10-07 2014-10-08 37121100012014 Shpenzime per honorare tatim shperblimi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 20,000 2014-10-07 2014-10-08 37221100012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi shpenzime per situate te veshtire Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 330,300 2014-10-07 2014-10-08 37021100012014 Shpenzime per honorare honorare Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 25,000 2014-10-07 2014-10-08 36921100012014 Shpenzime per honorare djeta per sportin Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 232,968 2014-09-24 2014-09-24 36721100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KASTRIOT KURMAKU Elbasan 86,250 2014-09-23 2014-09-24 3622110012014 Kompensime speciale te tjera demshperbli, Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 4,958,050 2014-09-24 2014-09-24 36621100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik