Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 906,000 2014-12-29 2014-12-30 54421100012014 Pagese paaftesie shperblim paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,641,440 2014-12-29 2014-12-30 54521100012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 140,120 2014-12-30 2014-12-30 54721100012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 972,000 2014-12-29 2014-12-30 54621100012014 Ndihme ekonomike shperblim ndihme Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 71,000 2014-12-29 2014-12-30 54321100012014 Pagese paaftesie diference paaftesie Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) SAJDETE DODA Elbasan 9,960 2014-12-23 2014-12-24 50321100012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat furnizime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 157,500 2014-12-23 2014-12-23 5062110012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 53,800 2014-12-18 2014-12-19 50521100012014 Ndihme ekonomike ndihme Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 11,600 2014-12-16 2014-12-17 50021100012014 Shpenzime per honorare tatim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 50,000 2014-12-16 2014-12-17 50121100012014 Udhetim i brendshem dieta Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 104,400 2014-12-16 2014-12-17 49921100012014 Shpenzime per honorare honorare Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) AGFA / ELBASAN Elbasan 400,000 2014-12-15 2014-12-16 49321100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike objekte specifike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 484,348 2014-12-16 2014-12-16 49621100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,654,940 2014-12-16 2014-12-16 49421100012014 Ndihme ekonomike ndihme Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) VIOLETA KOLAMI Elbasan 4,000 2014-12-15 2014-12-16 49221100012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore plehra kimike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 7,157,352 2014-12-16 2014-12-16 49521100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 25,000 2014-12-11 2014-12-12 48921100012014 Shpenzime per honorare dieta per futbollistet Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-12-11 2014-12-12 48521100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti tatim qera Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 25,100 2014-12-11 2014-12-12 49121100012014 Ndihme ekonomike ndihme Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-12-11 2014-12-12 48321100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Agron Bajrami Bashkia Cerrik