Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) EAGLE MOBILE Elbasan 20,420 2014-08-26 2014-08-27 32821100012014 Sherbime telefonike tel Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-08-26 2014-08-27 33221100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-08-26 2014-08-27 33121100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Agron Bajrami Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) TURKESHI Elbasan 4,200 2014-08-26 2014-08-27 33021100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Cerrik Shpenzime Mirmbajtje
  Bashkia Cerrik (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 22,951 2014-08-26 2014-08-27 32921100012014 Sherbime telefonike Bashkia Cerrik Elbasan Telefon
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 5,084,400 2014-08-26 2014-08-26 32721100012014 Pagese paaftesie Bashkia Cerrik Paaftesi Invalid
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 816,576 2014-08-13 2014-08-13 32521100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi Bj5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 15,000 2014-08-13 2014-08-13 32621100012014 Shtese page per funksionin pension ushqimor Suzana Lleshi Bj5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ALEN-CO Elbasan 57,480 2014-08-06 2014-08-07 30721100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence paisje per mence frigorifer Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) 3 A KONCEPT DHE ZHVILLIM Elbasan 480,000 2014-08-06 2014-08-07 30521100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projektim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) REAN 95 Elbasan 499,470 2014-08-06 2014-08-07 30621100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime studim projektim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 17,870 2014-08-06 2014-08-07 30421100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 94,000 2014-08-06 2014-08-07 30321100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 727,986 2014-08-05 2014-08-06 30821100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-08-05 2014-08-06 31021100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KULLOLLI & CO BAILIFF Elbasan 100,000 2014-08-05 2014-08-06 PT30121100012014 Kompensime speciale te tjera vendim gjygji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 505,869 2014-08-05 2014-08-06 30921100012014 Paga baze paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) FRAN - OIL Elbasan 350,000 2014-07-25 2014-07-29 30021100012014 Karburant dhe vaj karburant Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 29,127 2014-07-23 2014-07-24 28421100012014 Uje uje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KRENAR HOXHA Elbasan 40,000 2014-07-23 2014-07-24 29521100012014 Karburant dhe vaj mirembajtje Bashkia Cerrik