Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-11-19 2014-11-19 45021100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Agron Bajrami Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) MAREGLEN LAROSHI Elbasan 29,200 2014-11-19 2014-11-19 44621100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) GOSTIMA 2003 Elbasan 93,000 2014-11-19 2014-11-19 45521100012014 Shpenzime te tjera transporti shpenzime transporti Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) MANJOLA SARJA Elbasan 20,000 2014-11-19 2014-11-19 44721100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 121,635 2014-11-19 2014-11-19 45321100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) MANJOLA SARJA Elbasan 9,900 2014-11-19 2014-11-19 44821100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-11-19 2014-11-19 PT45121100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) EUROSIG SHA Elbasan 16,800 2014-11-19 2014-11-19 45421100012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit siguracion mjeti Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 383,654 2014-11-18 2014-11-18 44421100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,663,040 2014-11-18 2014-11-18 44321100012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) FRAN - OIL Elbasan 650,000 2014-11-14 2014-11-17 44121100012014 Karburant dhe vaj karburant Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KRESHNIK BAHOLLI Elbasan 20,000 2014-11-14 2014-11-17 44221100012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ilace mjekesore Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 15,000 2014-11-13 2014-11-14 42821100012014 Shtese page per funksionin pension ushqimor Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 461,041 2014-11-14 2014-11-14 44021100012014 Shtese page per funksionin paga Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 387,000 2014-11-13 2014-11-13 42721100012014 Shpenzime per honorare shpenzime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 188,125 2014-11-13 2014-11-13 42621100012014 Uje uje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) MAREGLEN LAROSHI Elbasan 80,000 2014-11-07 2014-11-12 42221100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre paisje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-11-07 2014-11-07 42521100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana LLeshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 689,802 2014-11-07 2014-11-07 42321100012014 Shtese page per funksionin paga funksion Suzana LLeshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 465,909 2014-11-07 2014-11-07 42421100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana LLeshi BJ5500143 Bashkia Cerrik