Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) "SHENDELLI" Elbasan 96,000 2014-07-24 2014-07-24 29121100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 9,750 2014-07-24 2014-07-24 29821100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 5,221,750 2014-07-24 2014-07-24 29721100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) TURKESHI Elbasan 112,800 2014-07-23 2014-07-24 29221100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit pjese kembimi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) EAGLE MOBILE Elbasan 20,560 2014-07-23 2014-07-24 28821100012014 Sherbime telefonike tel Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 21,195 2014-07-24 2014-07-24 28021100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2110001 paisje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ORNELA PLAKA Elbasan 17,800 2014-07-23 2014-07-24 29421100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT - 06 Elbasan 90,000 2014-07-23 2014-07-23 28921100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projektim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) FILA Elbasan 388,800 2014-07-23 2014-07-23 28721100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) SOFIJE TOPUZI Elbasan 1,800 2014-07-23 2014-07-23 29021100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve kolaudim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CITRUS Elbasan 154,800 2014-07-23 2014-07-23 28521100012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) PAVLINA MALAJ Elbasan 39,700 2014-07-23 2014-07-23 28621100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore kolaudim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 123,345 2014-07-23 2014-07-23 28321100012014 Uje uje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 72,258 2014-07-23 2014-07-23 28121100012014 Sherbime telefonike tel Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ALBPRINT Elbasan 28,536 2014-07-23 2014-07-23 293321100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 22,047 2014-07-23 2014-07-23 28221100012014 Sherbime telefonike tel Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,468,760 2014-07-18 2014-07-21 27921100012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 15,000 2014-07-15 2014-07-16 26721100012014 Shtese page per funksionin urdher sekuestro Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,141,253 2014-07-15 2014-07-16 26621100012014 Paga baze paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) NDERTIM - MONTIM "DASHI" SH.P.K Elbasan 20,469,234 2014-07-14 2014-07-15 26421100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion Palestre e Shkolles Aleks Buda Bashkia Cerrik