Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-07-14 2014-07-14 26321100012014 Paga baze paga Suzana LLeshi Bj5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 360,540 2014-07-11 2014-07-14 26021100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Cerrik keshilltar
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-07-11 2014-07-14 25821100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Bashkia Cerrik qera
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-07-11 2014-07-14 25621100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Bashkia Cerrik qera
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 505,869 2014-07-14 2014-07-14 26221100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana LLeshi Bj5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 644,880 2014-07-14 2014-07-14 26121100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana LLeshi Bj5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 40,060 2014-07-11 2014-07-14 25921100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Cerrik tatim keshilltar
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-07-11 2014-07-14 25721100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Bashkia Cerrik tatim qeraje
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 300,000 2014-07-04 2014-07-04 251211000122014 Elektricitet 2110001 energji sipas listes Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KASTRIOT KURMAKU Elbasan 80,000 2014-07-04 2014-07-04 253211000122014 Kompensime speciale te tjera vendim gjygjesor Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DERBI-E Elbasan 518,800 2014-07-04 2014-07-04 248211000122014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projektim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DANIEL SINANI Elbasan 10,000 2014-07-04 2014-07-04 246211000122014 Sherbime te tjera sherbime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 33,750 2014-07-04 2014-07-04 249211000122014 Kompensime speciale te tjera dalje ne pension Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,750 2014-07-04 2014-07-04 250211000122014 Kompensime speciale te tjera tatim ne burim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 28,637 2014-07-04 2014-07-04 252211000122014 Elektricitet 2110001 energji sipas listes Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ENEO TAÇJA Elbasan 9,706 2014-06-27 2014-06-27 23221100012014 Sherbime te tjera sherbime te tjera Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ROLAND CAKA Elbasan 120,000 2014-06-26 2014-06-27 23821100012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat furnizim buke Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 200,000 2014-06-25 2014-06-26 23321100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) GOSTIMA 2003 Elbasan 146,000 2014-06-25 2014-06-26 23721100012014 Shpenzime te tjera transporti shpenzime transporti Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) GOSTIMA 2003 Elbasan 136,000 2014-06-25 2014-06-26 23621100012014 Shpenzime te tjera transporti shpenzime transporti Bashkia Cerrik