Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) EAGLE MOBILE Elbasan 20,420 2014-09-23 2014-09-23 36421100012014 Sherbime telefonike telBashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,498,160 2014-09-23 2014-09-23 36521100012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DERBI-E Elbasan 500,000 2014-09-22 2014-09-22 36321100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime studim projektim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-09-18 2014-09-19 35521100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti tatim qera Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-09-18 2014-09-19 35421100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qeraDervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 208,231 2014-09-18 2014-09-19 35821100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KULLOLLI & CO BAILIFF Elbasan 40,000 2014-09-18 2014-09-19 36121100012014 Kompensime speciale te tjera demshperblim Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 121,635 2014-09-18 2014-09-19 35621100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 58,776 2014-09-18 2014-09-19 36021100012014 Uje uje i pishem janar-prill 2014 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 450,000 2014-09-18 2014-09-19 35921100012014 Uje uje i pishem janar-prill 2014 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-09-18 2014-09-19 35321100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Agron Bajrami Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 13,515 2014-09-18 2014-09-19 35721100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,844,731 2014-09-11 2014-09-12 33721100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-09-11 2014-09-12 34121100012014 Paga baze paga, Suzana Lleshi Bj5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KASTRIOT KURMAKU Elbasan 10,000 2014-09-11 2014-09-12 33921100012014 Shtese page per funksionin paga, urdher sekuestro Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 495,869 2014-09-11 2014-09-12 33821100012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 15,000 2014-09-11 2014-09-12 34021100012014 Shtese page per funksionin paga, urdher sekuestro Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 21,195 2014-09-05 2014-09-05 33621100012014 Elektricitet 2110001 energji korrik C87318 C86954 C86914 C70762 C86982 C87319 C75496 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,481,240 2014-08-28 2014-08-28 33421100012014 Ndihme ekonomike Bashkia Cerrik Ndihme Ekonomike
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-08-26 2014-08-27 33321100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti tatim qera Bashkia Cerrik