Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 75,531 2014-06-25 2014-06-26 24421100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 199,176 2014-06-25 2014-06-26 23421100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 114,480 2014-06-25 2014-06-26 22221100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) EAGLE MOBILE Elbasan 22,300 2014-06-25 2014-06-26 22521100012014 Sherbime telefonike tel C1006179 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-06-25 2014-06-26 21921100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Agron Bajrami Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 12,720 2014-06-25 2014-06-26 22321100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-06-25 2014-06-26 22121100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti tatim qera Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DANIEL SINANI Elbasan 10,000 2014-06-25 2014-06-26 22821100012014 Sherbime te tjera sherbime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-06-25 2014-06-26 22021100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) GEZIM SELIMI Elbasan 122,710 2014-06-25 2014-06-26 22921100012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat furnizime ushqime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 44,015 2014-06-25 2014-06-26 24321100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 9,750 2014-06-24 2014-06-25 24021100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 5,720,650 2014-06-24 2014-06-25 24121100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 100,000 2014-06-25 2014-06-25 23021100012014 Uje uje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 94,995 2014-06-25 2014-06-25 22721100012014 Sherbime telefonike tel Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 61,712 2014-06-25 2014-06-25 23121100012014 Uje uje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) SHTEPIA SHQIPTARE Elbasan 240,000 2014-06-25 2014-06-25 24221100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre paisje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 93,953 2014-06-24 2014-06-25 23521100012014 Elektricitet 2110001 energji Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,797,464 2014-06-06 2014-06-06 20421100012014 Paga baze paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-06-06 2014-06-06 20721100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik