Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) SAJDETE DODA Elbasan 49,800 2014-10-27 2014-10-28 42021100012014 Sherbim per ngrohje sherbim ngrohje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) SAJDETE DODA Elbasan 55,710 2014-10-27 2014-10-28 41821100012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ushqime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) SAJDETE DODA Elbasan 35,900 2014-10-27 2014-10-28 41921100012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ushqime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ERVIS XHELO Elbasan 98,900 2014-10-27 2014-10-27 41721100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri paisje kompjuteri Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 400,000 2014-10-23 2014-10-24 41521100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore adaptim i katit perdhe te ish ambulances Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 35,891 2014-10-23 2014-10-23 41021100012014 Elektricitet 2110001 energji shtator Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 208,027 2014-10-23 2014-10-23 41621100012014 Elektricitet 2110001 energji shtator Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) EAGLE MOBILE Elbasan 25,200 2014-10-22 2014-10-22 41321100012014 Sherbime telefonike tel gusht 2014 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 5,264,300 2014-10-22 2014-10-22 41421100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) GJEVORI Elbasan 400,000 2014-10-17 2014-10-20 40821100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 45,000 2014-10-17 2014-10-17 40721100012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi sherbime Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAZIE SHAIPI Elbasan 216,000 2014-10-17 2014-10-17 41221100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAZIE SHAIPI Elbasan 54,000 2014-10-17 2014-10-17 41121100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 123,168 2014-10-15 2014-10-15 40621100012014 Uje uje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,648,360 2014-10-15 2014-10-15 40521100012014 Ndihme ekonomike ndihme Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 121,635 2014-10-14 2014-10-14 38621100012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur page keshilltar Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-10-14 2014-10-14 38521100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti tatim qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 19,800 2014-10-13 2014-10-14 38121100012014 Shtese page per funksionin page Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) FRAN - OIL Elbasan 686,372 2014-10-13 2014-10-14 39021100012014 Karburant dhe vaj karburant Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) CITRUS Elbasan 46,440 2014-10-13 2014-10-14 38921100012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres materiale Bashkia Cerrik