Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 180,328,305.00 345 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 15,000 2014-12-11 2014-12-12 47121100012014 Shtese page per funksionin page Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 9,800 2014-12-11 2014-12-12 48721100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KRENAR HOXHA Elbasan 138,000 2014-12-11 2014-12-12 48621100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) MAREGLEN LAROSHI Elbasan 184,000 2014-12-11 2014-12-12 48821100012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike mirembajtje Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 9,000 2014-12-11 2014-12-12 48421100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti qera Dervish Culi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 672,709 2014-12-11 2014-12-11 47021100012014 Shtese page per funksionin page Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 631,162 2014-12-05 2014-12-09 46721100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 51,351 2014-12-05 2014-12-05 46921100012014 Shtese page per funksionin paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) BANKA CREDINS Elbasan 310,000 2014-12-05 2014-12-05 46621100012014 Kompesim per leje lindje shperblim lindje Luljeta Mataj Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 463,084 2014-12-05 2014-12-05 46821100012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) S I R E T A 2F Elbasan 613,332 2014-11-27 2014-11-27 45921100012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala garanci ndertim ujesjellsi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) KULLOLLI & CO BAILIFF Elbasan 50,000 2014-11-27 2014-11-27 46321100012014 Kompensime speciale te tjera pagese demshperblimi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 47,880 2014-11-27 2014-11-27 45621100012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit sigurim mjeti Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ORNELA PLAKA Elbasan 150,000 2014-11-27 2014-11-27 45721100012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin shpenzim per aktivitet social Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) EAGLE MOBILE Elbasan 24,800 2014-11-27 2014-11-27 46021100012014 Sherbime telefonike tel Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 4 2014-11-27 2014-11-27 46221100012014 Sherbimet bankare komision banke per pagesen e kthyer Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) NDERTIM - MONTIM "DASHI" SH.P.K Elbasan 1,862,585 2014-11-27 2014-11-27 45821100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala garanci ndertim palester Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 5,430,900 2014-11-25 2014-11-25 45721100012014 Pagese paaftesie paaftesi Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) ERVIS XHELO Elbasan 58,900 2014-11-25 2014-11-25 44521100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale Bashkia Cerrik
  Bashkia Cerrik (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,000 2014-11-19 2014-11-19 45221100012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti tatim qera Bashkia Cerrik