Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,489,230,052.00 1,443 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Delvine 104,871 2021-10-13 2021-10-14 39523260012021 Karburant dhe vaj lik taks automjetesh bashkia Finiq 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 770,516 2021-10-13 2021-10-14 40223260012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur likujdom keshilltar bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) SHANSI INVEST Delvine 47,500,000 2021-10-13 2021-10-14 39823260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Lik faturen nr 7/2021 data 31.03.2021 kontrat nr 289 data 29.01.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 500,000 2021-10-13 2021-10-14 39623260012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik vendimin e keshillit bashkiak nr 16 data 26.05.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) 2 T Delvine 2,000,897 2021-10-11 2021-10-13 39423260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve kont nr 2363 data 18.08.2017 up nr 2 data 06.03.2017 fatura nr 508 data 20.05.2018 bashkai Finiq
  Bashkia Finiq (3704) JODY-KOMPANY Delvine 1,714,000 2021-10-12 2021-10-13 393123260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve kontrata nr 1741 data 29.06.2021 fatura nr 37/2021 data 16.09.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ANETA GUDI Delvine 4,907,412 2021-10-11 2021-10-13 39323260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Kontrata nr 1816 data 07.07.2021 fatura nr 1/2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 314,769 2021-10-05 2021-10-12 38723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 160,181 2021-10-05 2021-10-08 38823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 683,553 2021-10-05 2021-10-07 37323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 1,493,703 2021-10-05 2021-10-07 38623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 180,049 2021-10-05 2021-10-07 38523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 2,080,281 2021-10-05 2021-10-07 37523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 341,226 2021-10-05 2021-10-07 38423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) SOLID GROUP Delvine 115,200 2021-10-06 2021-10-07 372.123260012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale llik faturen nr 64/2021 data 29.08.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 700,570 2021-10-05 2021-10-07 38023260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 72,082 2021-10-05 2021-10-06 39023260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 213,548 2021-10-05 2021-10-06 37823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 191,147 2021-10-05 2021-10-06 37423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) SHANSI INVEST Delvine 206,580 2021-10-05 2021-10-06 36523260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 85/2021 data 26.07.2021 bashkia Finiq