Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,489,426,592.00 1,444 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 668,007 2021-08-04 2021-08-05 28523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat korrik 2021 Bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 368,113 2021-08-04 2021-08-05 29623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat korrik 2021 Bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 262,420 2021-08-03 2021-08-04 28423260012021 Ndihme ekonomike lik ndihmen ekonomike korrik 2021 Bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 4,818,237 2021-07-28 2021-07-29 28123260012021 Pagese paaftesie Lik invalid korrik 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 2,352,134 2021-07-28 2021-07-29 28323260012021 Pagese paaftesie Lik invalid korrik 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Delvine 296,280 2021-07-22 2021-07-28 27423260012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres lik fatyren nr 184/2021 data 01.07.2021 kontrat nr 1411 data 27.05.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) OFFICE PAPER Delvine 347,599 2021-07-22 2021-07-28 28123260012021 Kancelari lik faturen nr 49/2021data 03,06,2021 up nr 11 data 24.05.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) T & C Delvine 408,419 2021-07-22 2021-07-28 27323260012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit lik faturen elektronike nr 1,4 /2021 data 15,06,2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Blueprint Technologies Delvine 268,200 2021-07-22 2021-07-28 27623260012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres lik faturen elektronike nr 81 /2021 data 18,05,2021 up nr 8 data 15,04,2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) SOLID GROUP Delvine 309,204 2021-07-22 2021-07-28 28023260012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik faturen nr 11data 24,05,2021 up nr 24,05,2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) FIQERETE LACAJ Delvine 100,000 2021-07-22 2021-07-28 27123260012021 Sherbime te tjera lik faturen nr 18 data 30.12.2020 upo nr 39 data 20.12.2020 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) GEO CONSULTING Delvine 1,474,200 2021-07-26 2021-07-27 28223260012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Lik faturen nr 4/2021 data 02.07.2021 up nr 1 data 11.02.2021 kontrat nnr 1253 dt 17.05.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Atlantik - Shoqeri Sigurimesh Delvine 25,000 2021-07-22 2021-07-26 27923260012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit lik faturen nr 84/2021data 30,06,2021 siguracion punonjsish bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ERJON BEJKO Delvine 513,000 2021-07-22 2021-07-23 27823260012021 Shpenzime gjyqesore likujdojme detyrime permbarimore bashkia Finiq korrik 2020
  Bashkia Finiq (3704) TOTO-VRION Delvine 4,299,505 2021-07-22 2021-07-23 27023260012021 Karburant dhe vaj lik fat nr 12/2021 data 21.06.2021 kontrat nr 1036 data 19.4.2021 up nr 2 data 26.02.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 162,229 2021-07-22 2021-07-23 27223260012021 Posta dhe sherbimi korrier likujdojme detzrimet postare qershor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 500,000 2021-07-22 2021-07-23 28323260012021 Shpenzime gjyqesore Lik sipas vendimit te gjyqit nr 23-2020-794/355 data 30.06.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Delvine 636,503 2021-07-15 2021-07-16 26923260012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit taksa per automjetin Bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ERJON BEJKO Delvine 51,300 2021-07-15 2021-07-16 26423260012021 Shpenzime gjyqesore lik permbarus per vendime gjyqi bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 672,616 2021-07-12 2021-07-15 26523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagen me kontart qershor 2021 bashkia Finiq